Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Varde kā mājas mīlulis – krāšņa un eksotiska, bet ar specifiskām prasībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pasaulē vardes kā mājdzīvnieki ir ļoti izplatīta parādība.  To dzīves ilgums var pārsniegt pat 10 gadus. LTV raidījums “Ķepa uz Sirds” viesojās Rīgas zoodārza Tropu mājā, lai noskaidrotu, kas jāzina par vardes turēšanu mājās.

Vienas no viskrāšņākajām ir indīgās kokvardes - tās var atmirdzēt visās varavīksnes krāsās. Lai nebaida vārds – indīgās. Nebrīvē dzīvojošām vardēm inde pazūd jau vienas paaudzes laikā.

Tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu iedomāties mājās turēt vietējos vai Eiropas abiniekus. Pirmkārt, tas nav atļauts. Otrkārt, jūs nevarēsiet tiem nodrošināt atbilstošus apstākļus. Šiem dzīvniekiem obligāti vajadzīgs ziemas miera periods, kad temperatūra ir tuvu nullei, un to nodrošināt ir grūti – ledusskapis tam īsti nebūs piemērots, skaidro Rīgas Zooloģiskā dārza Abinieku nodaļas vadītāja Ilze Dunce. Turklāt dzīvnieks šajā laikā ir praktiski nekustīgs.

Savukārt eksotiskajām vardēm šāds miera periods nav nepieciešams. Jāņem vērā arī tas, ka lielākā daļa varžu aktīvas ir tieši naktīs. Tādēļ pirms abinieka iegādes ir jāpainteresējas arī par konkrētas sugas dienas ritmu.

Vardes nav bara dzīvnieki, līdz ar to tās var turēt arī pa vienai. Visbiežāk lielākās grūtības abinieka saimniekam sagādā barības nodrošināšana. “Pilnīgi visām vardēm un krupjiem vajadzīga tikai dzīva barība. Tie ir dažāda izmēra kukaiņi: mušas, circeņi, tarakāni. Parasti šādu barību ir grūti nodrošināt,” stāsta Dunce. Tātad šāda barība ir jāaudzē mājās pašam, vai arī jāzina, kur to regulāri iegādāties.

Vardēm ir nepieciešams arī īpašs terārijs.  Ja kādam šķiet, ka vasaras mēnešos tās viņiem palīdzēs tikt galā ar mušām un citiem nevēlamiem mājas iemītniekiem, tad nāksies rūgti vilties. Terārijā nepieciešama specifiska temperatūra, tā noteikti būs augstāka par dzīvoklī esošo. Ja tiks  pieļauta temperatūras krišanās terārijā, vardes var saslimt. Par to liecina novājēšana, krāsas un ierastās pozas maiņa.

Tāpat vardes ādai visu laiku jābūt mitrai, tāpēc abinieks noteikti divas reizes dienā jāsmidzina ar ūdeni. Terārijā noteikti jābūt ūdensbaseinam. Mitrumu uzturēs arī terārija zaļie augi.

“Šiem dzīvniekiem ir vajadzīgs diezgan liels mitrums, pretējā gadījumā tie izžūs. Un lielākajā daļā mūsu dzīvokļu ir tik sauss gaiss, ka šie dzīvnieki aizies bojā, jo izšūs,” skaidro Abinieku nodaļas vadītāja.

Varde katrā ziņā nebūs mājdzīvnieks, kuru ucināt rokās. Tas var pat kaitēt  viņas veselībai.

Būtiski ņemt vērā, ka lielai daļai varžu uz ādas ir toksiskas vielas. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti