Rīta Panorāma

Intervija ar "Ziedot.lv" vadītāju Rūtu Dimantu

Rīta Panorāma

Vācijā Ukrainas atbalstam ziedo kāzu kleitas

Intervija ar dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ar sirdi delnā" vadītājau Andru Tomasi

Ugālē vismaz 12 suņu «opīši» sapņo par siltām mājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Venstpils novada Ugāles dzīvnieku aizsardzības biedrībā "Ar sirdi delnā" šobrīd mīt ap 100 suņu un 50 kaķu, no kuriem liela daļa – novecojusi. Lai šoziem nodrošinātu dzīvniekiem siltumu, 12 suņu "opīšiem" iecerēts uzbūvēt jaunas energoefektīvas siltinātas mītnes, taču tam ir nepieciešami vismaz 20–23 tūkstoši eiro, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" skaidroja biedrības vadītāja Andra Tomase.

"Pagājušajā ziemā mūsu elektrības rēķini mēnesī bija no 400 līdz 500 eiro, jo ir vairākas telpas, kas ir jāapkurina," situāciju raksturoja Andra Tomase. "Dzīvniekiem ir vajadzīgs minimāls siltums, bet tomēr tas ir nepieciešams."

"Dāvāsim siltumu opīšu sirsniņām" – tāds nosaukums ir ziedojumu akcijai, ar kuras palīdzību Andra Tomase centīsies rast risinājumu, lai ziemā spētu uzturēt savās mājās Ugālē mītošos 100 suņus un aptuveni 50 kaķus, kam dažādu iemeslu dēļ – vecums, slimības – saimnieki nav atradušies. "Viņi paliek pie mums, un ļoti daudzi pa šiem gadiem ir novecojuši – mums ir 41 opītis seniora vecumā," stāstīja Tomase.

Akcijas mērķis ir savākt naudu, lai jau šoziem nodrošinātu siltinātas telpas vairāku suņu izmitināšanai. "Vienā tādā nelielā siltinātā energoefektīvā mājiņā ar nelielu pastaigu laukumu var dzīvot no diviem līdz pat desmit suņiem. Divas šādas mājiņas 12 Ugāles senioriem izmaksātu 20–23 tūkstošus eiro," skaidroja biedrības "Ar sirdi delnā" vadītāja, kurai nav pieejami šādi līdzekļi, tāpēc tiek lūgts ziedotāju atbalsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti