4. studija

Pārauguši buļļi apdraud cilvēku un citu mājlopu dzīvības

4. studija

Vai tiešām veikalos tirgo plastmasas rīsus?

Vai stārķi kļuvuši par miskastniekiem?

Sausajā vasarā arī Latvijā stārķi meklē barību izgāztuvēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Izrādās, tas nav nekas īpašs, ja stārķi dodas meklēt barību arī izgāztuvēs, un šī vasara stārķiem lielā sausuma dēļ nav bijusi tā labvēlīgākā, taču to populācija ir stabila, ziņoja LTV raidījums “4.studija”. 

Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs Dmitrijs Boiko raidījumam pastāstīja, ka “šogad ir diezgan sauss gads un ar to barības meklēšanu dabiskajās vietās ir, kā ir, un tāpēc stārķi daļēji tādēļ varētu vairāk miskastēs baroties”.

“Un otrs - kam tad gribās ilgi staigāt un meklēt barību, ja var aizlidot uz miskasti vai atkritumu poligonu un atrast sev viegli pieejamu barību,” piebilda ornitologs.

“Ja mēs aizbrauksim uz Rietumeiropu, tad tur stārķu atkritumu poligonos ir daudz, daudz vairāk nekā pie mums Latvijā,” piebilda Boiko.

Latvijā ir aptuveni 14 000 stārķu pāru, un to skaits pēdējos gados ir audzis, un šobrīd tiem priekšā ir tāls ceļš.

“Augusta vidū, augusta beigās lielākā daļa no mūsu stārķiem dodas prom, jo tas ir tālais migrants - pārziemo Āfrikā, un līdz Āfrikai ir jālido 2-3 mēneši, un ir skaidrs, ka būtu laicīgāk jādodas prom, un septembrī vēl ir atsevišķi bariņi vai indivīdi, bet viņu ir ļoti, ļoti maz, ja mēs salīdzinām ar augustu,”  pastāstīja Boiko.

Stārķi lido baros un migrējot izmanto siltās gaisa masas. To gan mēs bieži vien neredzam, jo stārķu ceļojums notiek augstu debesīs.

Tiesa gan, vēl septembrī aptuveni 20 procenti no visas stārķu populācijas var būt pie mums Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti