Dienas ziņas

Eiropas reformas zivsaimniecības politikā

Dienas ziņas

Slēgs Liepājas psihiatriskās klīnikas nodaļu

Saulkrastu upēs ielaiž taimiņu mazuļus

Saulkrastu upju lejtecēs atgriežas taimiņu mazuļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

No Aģē, Pēterupē un Ķīšupē pirms diviem gadiem nozvejotajiem vaislas taimiņiem izšķīlās 5000 mazuļu. Tagad tie ir paaugušies un 14.aprīlī atkal atgriezās Saulkrastu upju lejtecēs. Taimiņu populācijas palielināšana ar Zivju fonda atbalstu Saulkrastu novada upēs notiek jau ceturto gadu. 

Apmēram sprīdi garie taimiņi divus gadus ir pavadījuši Tomes zivju audzētavā, bet šodien  pienākusi diena, kad viņi atgriezīsies savā dabiskajā vidē. "Katru vasaru taisa monitoringu un pēta to upi. Tā kā upei pietiek viengadīgo taimiņu, tāpēc tiek audzēti divgadīgie, kuru izdzīvotspēja ir lielāka un tādējādi papildina jūru ar zivju resursiem," stāsta Valmieras reģionālās vides pārvaldes inspektors Jānis Brants.

5000 zivju mazuļu  izšķīlušies no ikriem, kas iegūti no Aģē, Pēterupē un Ķīšupē nozvejotiem vaislas taimiņiem. Turklāt mazās zivteles ir speciāli iezīmētas. "Ja Saulkrastos ir noķerts, tad tikai Saulkrastos drīkst izlaist - tāds ir institūta nosacījums, jo katrai lašveidīgai zivij ir svarīgi saprast, kur nāk nārstot," turpina inspektors Brants.

Uz brīdi, kad mazie taimiņi tiek ielaisti upē, lai tālāk dotos uz jūru un pēc pāris gadiem kļūtu par lielām zivīm, paskatīties sanākuši gan vides pulciņa bērni, gan zvejnieki, kuri bažīgi lūkojas apkārt, jo tik mazām zivtiņām ir daudz dabisko ienaidnieku.

Projekta kopējās izmaksas ir 8000 eiro, no kuriem lielākā daļa Zivju fonda finansējums, bet savu artavu ieguldījusi arī Vidzemes zvejnieku biedrība.

"Cenšamies ne tikai zvejot, bet arī atražot. Es domāju, ka tieši šis moments - mazulīšu ielaišana ir viens no galvenajiem, jo viņiem ir grūti izdzīvot," stāsta biedrības''Vidzemes zvejnieki'' valdes loceklis Ilmārs Lielmanis.

Pieaudzis taimiņš ir 40-60 centimetrus garš un sver apmēram 10 kilogramus. Tiek lēsts, ka no 5000 upē ielaistajiem taimiņiem nārstu sagaidīs apmēram 3500-4000 lašveidīgās zivis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti