Sācies balsojums par Eiropas Gada koku; Latviju pārstāv Sējas ozols

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Šodien, 1. februārī, 16 Eiropas valstīs sākas balsojums par "Eiropas Gada koku 2023", informēja pasākuma organizatori Latvijā.

Konkurss "Eiropas Gada koks" notiek jau 13. reizi, Latvija tajā piedalās otrreiz. Mūsu valsti 2023. gada konkursā pārstāv Sējas ozols, kas uzvarēja Latvijas balsojumā.

Balsot par "Eiropas Gada koku 2023" iespējams vienu reizi laikposmā no 1. līdz 28. februārim.

Balsot iespējams par diviem kokiem. Konkursa mājaslapā iespējams iepazīties ar visu dalībvalstu koku stāstiem un izlasīt tos 16 valodās.

Latvijā ir 6 675 600 290* koki, konkursā "Eiropas Gada koks" piedalāmies otro gadu, un otro gadu Latviju pārstāv mūsu lielie, dižie, varenie ozoli. 2022. gadā Eiropas konkursā piedalījās Aģes dižozols, saņemot 27 098 balsis.

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība ir sākušas tradīciju godināt īpašos kokus Latvijā un nest to stāstus ārpus pagasta, novada un arī Latvijas robežām. Konkursa mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties gan vietējā, gan Eiropas vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, daloties ar aizraujošiem stāstiem par kokiem, kas ir daļa no mūsu dzīves, dabas, ainavas un vēstures.

*Latvijas Nacionālā meža monitoringa dati.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti