Runču stāsts: Kā LU peļu junkuru Raini no pazušanas izglāba Pēteris Stučka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Kaķis, kuram nav saimnieka, ne vienmēr nozīmē ielas kaķi. Tāds kaķis, kas pats sev ir saimnieks, dzīvo Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē. Viņam ir dokumenti, un viņu sauc Rainis. Kaķis fakultātē nokļuva, kad viņam bija pāris mēneši, lai ķertu peles. Nesen Rainis pazudis, un viņu palīdzēja atrast cits netālu mītošais kaķis vārdā Pēteris Stučka.

"Tagad pēc šīs aizbēgšanas vai pazušanas, kā lai saka, viņš ir palicis  kaut kāds savādāks šodien," par  Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes kaķi Raini stāsta dežurante Velta. "Tāds paklausīgs, mīļš un tā kā liekas, ka viņš ir norūpējies par kaut ko, bet tajā pašā laikā viņš ir ļoti priecīgs, ka viņš šeit ir bijis (..)."

Veltai ir gaiši rozā mati. Fakultātē viņa strādā jau 17 gadus un ir ļoti pieķērusies fakultātes runčukam Rainim. “Mums abiem kaut kā ir tāda saikne, ka mēs viens otru saprotam. Es jau pēc acīm redzu, ko viņš tagad darīs.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Rainis ir stalts un spītīgs Latvijas strīpainais runcis ar īsi brūnganu spalvu un ar zaļi mirdzošām acīm. Viņš visus novēro un atriebjas, ja kāds viņu kaut kur nepalaiž, bet nav liels blēņdaris. Kaķis ar raksturiņu un prot izvēlēties labākās kvalitātes barību.  

6.jūnijā visu iemīļotais kaķis Rainis pazuda. Sirds sapēja visiem — studentiem, dežurantēm, profesorēm un arī dekanātam, kur viņš arī mēdza bieži uzturēties. Atrast runčuku ir palīdzējis kāds cits kaķis — melnbalts runcis, kas jau labu laiku dzīvojies pie fakultātes, bet iepriekš nebija nācis iekšā, lai gan tika aicināts. Šo melnbalto runci nosauca Raiņa māsas vīra vārdā - par Pēteri Stučku. Tas ir ironiski, jo Rainim ar Stučku pavisam noteikti nebija labas attiecības.

"Viņš mūs vadāja garām tam žogam pa sētu, bet mēs nesapratām, uz kurieni tagad viņš ved. Tad viņš bija pāri tam tīrelim vedis to dežuranti. Viņa teica, es aizgāju vakarā, aizslēdzu visu viņam pakaļ, bet viņš neprata pateikt, kur viņš [Rainis] ir. Un katru dienu viņš staigāja un ņaudēja un meklēja. Nu, lūk un te pēkšņi melnais kaķītis bija [..] vedis tur uz garderobi. Viņa saka, es skatos, ka no tā cauruma [..] lien ārā Rainītis," stāsta Vija.

Tagad abi runčuki ir lieli draugi. Pēteris dzīvojās pie fakultātes jau gadu un iekšā negribēja nākt. Runči skatījās viens uz otru — katrs no savas loga puses. Iekšā nākt Pēteris sāka tikai tad, kad atrada Raini. Dežurante Velta saka, ka Pēterītis ir Raiņa audzinātājs, bet dekāne Ilze Rūmniece viņus salīdzina ar Marka Tvena stāsta varoņiem Princi un ubaga zēnu.

"Manā dzīvē vienu laiku ir bijis gana daudz kaķu manās mājās un es neesmu tik ārkārtīgi iejūtīga un, kad Rainītis pazuda un nenāca daudzas dienas, es atceros, ka daži cilvēki pilnīgi apraudājās. Bet es [..] teicu, kaķi bieži var aiziet uz daudzām dienām, pat vairākām nedēļām un pēc tam atgriežas. Man visu laiku fonā bija doma, ka viņš atgriezīsies," atzina dežurante.

Runčuku fakultāte paņēma septembrī, jo tur bija sarosījušās peles. "Nu, un tad viņš tika caur internetu atrasts un atvedām tādu pavisam maziņu, nepilnus divus mēnešus vecu, kuru arī cilvēki bija atraduši uz ielas, bet nevarēja mājās turēt. Nu, tā kā tas bija septembris un tas bija Raiņa gads, tad mēs arī viņu nosaucām par Raini jeb par Rainīti, kā mēs viņu saucam," stāstīja fakultātes sekretāre Maira Dandzberga.

“Un tā arī mēs viņu izauklējām principā. Viņš dzīvoja dekanātā pa dienu, pēc tam pie mums un visas brīvdienas un naktis arī pie mums," par Raini stāsta dežurante Velta.

Tagad Rainis laimīgs, ka ir atpakaļ, un nu savas dienas var pavadīt jaukā idillē ar savu jauno draugu Pēterīti. Pēterītim ir solīta mūža maize par palīdzību drauga atrašanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti