Ronēns Ventiņa pārcēlies uz Varšavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa pārvesta uz Varšavas zoodārzu Polijā. Vakar agri no rīta bez lielas stīvēšanās ronenīte tika ievietota transportēšanas krātiņā, lai dotos ceļā uz jaunajām mājām.

Ventiņa ir Rīgas zoodārza roņu Puikas un Kristas meita, kas dzimusi 2017. gada 28. janvārī. Pēc pāris nedēļām, pateicoties Ventspils skolēnu radošajai izdomai, mazulīte tika nokristīta par Ventiņu. Vēlāk ronēns tika pārvietots uz blakus esošo seklāko baseinu, lai sāktu patstāvīgās dzīves gaitas un ar gardu muti notiesātu pasniegtās skumbrijas.

Pēc Ventiņas aizbraukšanas Rīgas zoodārzā paliek abi tās vecāki Puika un Krista, kā arī trīs ronēni, ko šopavasar Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādāja zoodārzā no pludmales. Par zooloģiskā dārza roņiem jau desmito gadu rūpējas Ventspils pilsēta.

 

Vasarā līdz 31. augustam katru dienu (izņemot 23. un 24. jūniju) plkst. 14.00 apmeklētājiem ir iespēja vērot roņu priekšnesumu dzīvnieku barošanas demonstrāciju ietvaros. Pilna programma apskatāma šeit!

Savukārt no Varšavas zoodārza uz Rīgu atceļoja trīsjoslu bruņnesis, lapseņu klijāns jeb ķīķis un krupjgalvas kokvardes. Šiem dzīvniekiem vēl jāpierod pie mūsu apstākļiem un kādu laiku apmeklētājiem tie vēl nebūs apskatāmi.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti