Dienas ziņas

Pļaviņās atzīmē Latvijas armijas simtgadi

Dienas ziņas

Dabas skaitīšanai – trešā sezona

Rojā tapis virtuālais skatu tornis

Rojā tapis virtuālais skatu tornis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Modernās tehnoloģijas nu ienāk arī mežos – Ziemeļkurzemes piekraste ir pirmā vieta, kur izveidots virtuālais skatu tornis. Tas ļauj 15 kilometru garo dabas taku Rojā apskatīt no putna lidojuma. Turklāt jauno iespēju var izmantot gan aktīvās atpūtas cienītāji, gan mazliet slinkākie, kas mežus var izpētīt datorā, gan arī tie, kuriem veselība neļauj uzkāpt tradicionālā skatu tornī.  

Braucot apskatīt jauno virtuālo skatu torni, galā pārņem neliels apjukums – galvā uzburts vizuāli iespaidīgs skats, bet priekšā paveras ierasta piejūrai tipiska priežu meža aina.

“Sākumā iztēlojos, cik viņš augstu sliesies, bet tā kā viņš ir virtuāls, vajadzēja būt gaismai vai kā, bet izrādījās - aplikācija telefonā, kur noskenē caur telefonu attēlu, un tad tev parāda to vietu, kur esi, no augšas – paceļ tornī, kas realitātē nepastāv,” stāstīja dabas takas apmeklētāja Kristīne Maslovska.

“Latvijas Valsts mežu” Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners skaidroja, ka “Rojas dabas takā faktiski ir iespēja 7 vietās to izdarīt, un tas augstums, kādā jūs varat pacelties, ir no 40 līdz pat 120 metriem, un redzēt, kā tas viss, ko jūs redzat no zemes, izskatās no putna lidojuma”.

Vizuālo aeropanorāmu pavada audio gids, kurš stāsta, kas un kāpēc konkrētajā vietā paveikts mežu apsaimniekošanas jomā.

Kristīnes ieskatā visvairāk to izbaudīs tieši cilvēki, kam interesē daba un meži, bet viņa redz iespējas, kā skolotāji to var radoši izmantot mācībās.

“Mūsdienu interesantā lieta ir kendama, kas arī ražota no koka. Tālāk mēs skatāmies, kā šis koks šeit ir audzis, kāpēc viņu stāda, kāpēc viņu retina, kāpēc viņus cērt. Jā, to visu var skaisti pielāgot mācībām,” sprieda Kristīne Maslovska.

Dabas takas apmeklētāji Kristīne un Adrians Tamaņi gan atzina, ka paklausījās audio gidu mazliet, bet “nebija tā, ka ilgi varēja nokoncentrēties. Mājās, ja skatītos pie televizora, varbūt tad būtu interesantāk skatīties, bet tad, kad tu esi dabā, tad jau tu vairāk spēlējies un izbaudi to dabu pašu par sevi.”

15 kilometrus garajā takā gar Rojas upes krastiem un pludmalei, plāksnes ar kodiem izvietotas vietās ar labāko interneta pārklājumu. Izveidota arī mājas lapa, kas virtuālo tūri ļauj iziet attālināti, un iegūt jaunas zināšanas.

“Arī cilvēkiem, kuriem nav šo fizisko spēju, lai uzkāptu skatu torņos. Katrā ziņā šis piedāvājums ir unikāls. Domāju, ka plaši tiks izmantots,” sacīja Eva Kārkliņa, Rojas novada domes priekšsēdētāja.

Ja līdz šim Roja tūristus piesaistījusi ar pludmali, tad šobrīd novads vēlas akcentēt arī Rojas upi, un virtuālais skatu tornis ir viens no pirmajiem plānotajiem soļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti