4. studija

Kas notiek, ja meistars ūdens skaitītāju uzstāda ačgārni?

4. studija

Ceturtā studija

Kāpēc Rīgas Zoodārzā pēdējo divarpus gadu laikā mirusi ceturtā žirafe?

Rīgas zoodārzā miris žirafu tēviņš Kimi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā miris Rotšilda žirafu tēviņš Kimi, kas vēl šovasar atzīmēja cienījamo 15 gadu dzimšanas dienu, liecina zoodārza izplatītā informācija.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā Kimi ieradās 2009. gada 21. aprīlī. Pa šo laiku neparastais dzīvnieks bija iemantojis gan apmeklētāju, gan arī savu aprūpētāju simpātijas, tāpēc Kimi došanās mūžībā ir skumjš brīdis visai Rīgas Zooloģiskā dārza saimei.

Vienlaikus Rīgas Zooloģiskais dārzs informēja, ka jau pavasarī trīs gadus vecajai žirafu mātītei Vakilijai varētu pievienoties jauns kavalieris.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

LTV raidījums “4.studija” vēsta, ka divarpus gadu laikā Rīgas Zooloģiskajā dārzā mirusi jau ceturtā žirafe.

“Tā ir patiesība, un par to nevajadzētu brīnīties, jo žirafes mums ir visas iepriekšējās arī jau labu laiku – no 2002.,2003.gada. Tas, ka dzīvnieki sasniedz savu bioloģisko vecumu un nomirst, tas ir normāla dzīves un dabas daļa,” skaidroja Rīgas Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas vadītāja Guna Vītola.

Kimi bija dzimis 2008.gadā Liberecas zoodārzā, un Rīgas Zooloģiskajā dārzā viņš ieradās, kad viņam bija aptuveni pusotrs gads. “Viņam bija vairāk nekā 15 gadi, un ilgu laiku viņš dzīvoja kopā ar citiem žirafu tēviņiem, kas viens pēc otra nomira. Mēs nejūtamies nekādā veidā vainīgi par to, ka pie mums kolekcijā nodzīvo košu un labu mūžu dzīvnieki un, protams, kaut kādā brīdī viņi aiziet no mums,” sacīja Vītola.

Mirušo žirafi aizveda Veterinārmedicīnas fakultāti Jelgavā, kur studenti kopā ar pasniedzējiem veica pilnu patologanatomisko sekciju. “Šī sekcija parādīja, ka viņam ir viens zobs, kas bija sastrutojis. Starp zobiem bija lielas spraugas, kas sekmēja to, ka viņš nevarēja labi sakošļāt barību. Pirmreizējā apskate parādīja, ka ir arī gremošanas trakta iekaisums, kas ļoti iespējams, ko izraisīja tas, ka viņam bija zobu problēmas.

Viņš nevarēja sakošļāt barību kārtīgi,” zināja stāstīt zoodārza pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti