Rīdziniekiem Rumbulā pieejams jauns šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgā atvērts jauns šķiroto atkritumu laukums Rumbulā. Tas ir viens no nedaudzajiem laukumiem Rīgā, kur galvaspilsētas iedzīvotāji var vest šķirojamos atkritumus. Savukārt poligonā "Getliņi" pabeigti darbi pie atkritumu šķirošanas centra, kurš paredzēts no uzņēmējiem savāktajiem atkritumiem. 

Uz Rumbulas poligonu varēs vest iedzīvotāju šķirotos atkritumus, Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pavēstīja SIA "Zaļais punkts" vadītājs Kaspars Zakulis. Laukums varētu būt piemērots privātmāju iedzīvotājiem, kuri šķiro atkritumus un uz poligonu var aizvest un bez maksas nodot pat līdz 70-80 procentiem no kopējiem atkritumiem, apsaimniekotājam maksājot vien par atlikušajiem atkritumiem.

Tomēr iedzīvotāji varētu nebūt sevišķi aktīvi šī šķirošanas laukuma izmantošanā. Nešķirotie atkritumi nav dārga pozīcija iedzīvotāju izdevumu struktūrā, pavēstīja Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas valdes priekšsēdētāja Rūta Bendere.

Viņa uzsvēra, ka iedzīvotāji atkritumus šķiro vairāk emocionālu motīvu vadīti, ne ekonomisku apsvērumu dēļ. Viens no iemesliem varētu būt valsts tīrības jautājums, nevis bezmaksas izejvielu piegāde komersantiem, kuri atver šādus laukumus.

Lai arī Getliņu poligons pieder pašvaldībai, tai neesot nekādas starpības, vai atkritumi tiek sašķiroti, Latvijas Radio pavēstīja Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta vadītājs Askolds Kļaviņš. Rīgas pilsēta nesaņem nevienu centu no atkritumu apsaimniekošanas un arī par to netērē.

Tikmēr pabeigti darbi no komersantiem savākto atkritumu šķirošanas centrā poligonā "Getliņi", vēsta SIA „Getliņi Eko”. Vienlaikus ar atkritumu šķirošanas rūpnīcas izveidi, kuru atklāja 2015.gada oktobra beigās sadzīves atkritumu poligonā „Getliņi”, ir pabeigts darbs arī pie sadzīves atkritumu šķirošanas centra izveides, kur tiks šķiroti no komersantiem savāktie atkritumi.

Atkritumu šķirošanas centrā ir izbūvēts angārs, laukums un nepieciešamie pievedceļi, kā arī uzstādīta šķirošanas līnija, kura ir pielāgota atkritumiem, kas tiek savākti no komersantiem, un atšķiras no atkritumiem, kas tiek savākti no iedzīvotājiem.

To sastāvā ir vairāk koksnes, lapas, zari, PVC, metāla, stikla un augsnes atkritumu. Komersantu radītos sadzīves atkritumus operatori savāc galvenokārt lielgabarīta (4-8 kubikmetru) konteineros, līdz ar to šī sadzīves atkritumu plūsma atšķiras no standarta iedzīvotāju piegādāto atkritumu plūsmas.

Jaunā atkritumu šķirošanas līnija spēs sašķirot 45 000 tonnas atkritumu gadā, samazinot nešķirotu sadzīves atkritumu apglabāšanu un uzlabojot atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu kvalitāti atkritumu poligonā. Atkritumu šķirošanas centra būvdarbi, šķirošanas līnijas piegāde un uzstādīšana izmaksāja 1,077 miljonu eiro, un to līdzfinansēja Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti