Dienas ziņas

Jūrmalā plāno slēgt sākumskolu "Taurenītis"

Dienas ziņas

Meklēs veidus OIK atcelšanai

Putnu dienās top putnu būrīši

Putnu dienās divos Latgales dabas parkos lidoņi tiek pie jaunām mājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Putnu dienās Latgalē ierastie pārgājieni aizstāti ar putnu būrīšu darbnīcām. Pie jaunām mājvietām tikuši putni vismaz divos Latgales dabas parkos.

Kārsavas novada Numernes valnī svētdien klaudz āmuri un citi darbarīki. Vietējie iedzīvotāji un viesi šeit gatavo būrīšus zīlītēm, strazdiem un mušķērājiem.

Pasākums ir viena no Putnu dienu aktivitātēm, kam dots nosaukums “Katram savu māju!”. Materiāli, no kā ģimenes un Kārsavas novada skolēni veido būrīšus, jau ir sagatavoti iepriekš, un speciālisti, gan apmeklētāji dalās pieredzē ar ieteikumiem. Piemēram, vienai būrīša sienai vai jumtam vēlams būt noņemamam, lai reizi gadā to varētu iztīrīt.

“Mājas strazdi ir čaklāki putni, viņi pirms savas ligzdošanas putnu būri iztīra,” sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales Kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis. “Zīlītes, mušķērāji to nedara, tāpēc vēlams jau septembra, oktobra mēnesī noņemt būrīti, iztīrīt, lai nākamajā gadā var ligzdot sekmīgi,” viņš skaidro.

Dēļi nedrīkst būt ēvelēti, lai putnu mazuļi spētu izkļūt laukā no putnu būrīša paši saviem spēkiem. Putnu būrīšu darbnīca rit dabas parkā blakus jaunaudzei. Putni, kas apmetīsies dzīvot šeit izvietotajos būros, barosies ar kaitēkļiem un sargās no tiem mežu.

Uzrunātie pasākuma apmeklētāji gan būrīšus vedīs mājup. Piemēram, skolēns Aivis putnu būri vedīs zīlītei.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti atgādina, ka šis pavasara posms ir īstais laiks putnu vērošanai. Svarīgi gan to darīt agrās rīta stundās ap pusseptiņiem. “Baltās cielavas ir atlidojušas, pa kādam čunčiņam var dzirdēt, ka dzied krūmos. Viss tiešām notiek, gulbju pilni tīrumi ir, kuri ir applūduši, zosis lielā skaitā,” komentē Vasiļevskis.

Putnu dienu gaitā darbnīca ar būrīšu izgatavošanu notika arī dabas liegumā “Lubāna mitrājs”, un turpmāk par to iecerēts izglītot skolu audzēkņus visa gada garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti