Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds IV

Ķepa uz sirds III

Pūču ģimenē pēc melnā kaķa atnākšanas gaida baltu minci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mistisks sapnis par balto un melno kaķi sāk piepildīties. Pēc melnā kaķa atnākšanas komponista Valta Pūces ģimene nepacietīgi gaida baltā kaķa parādīšanos.

Puse no Iņ-Jaņ ir klāt, otra puse vēl jāsagaida. Tā varētu teikt par četrus mēnešus vecās Tēras ienākšanu Pūču ģimenē. Lai gan Tēra pie māksliniekiem nokļuva pavisam neplānoti, Dacei jau kādu laiku bija divi sapņi par baltu un melnu kaķi. Viens no tiem ir piepildījies - ģimenē ir ienākusi melna kaķenīte.

Tēra ir saīsinājums no vārda - Pantēra. Smalkais savvaļas kaķis bija Valta un Daces Pūču pirmā asociācija, ieraugot melno kamoliņu. Kaķenīte dzīvojusi kādā pagrabā un sākotnēji bijusi ļoti piesardzīga pret svešiniekiem.

Mincīte lēnām tika radināta pie cilvēkiem, tomēr sākums nebija viegls un bija vajadzīgs zvans draugam – kaķu glābējam.

Melno kaķenīti Valts Pūce dēvē par minku panku viegli paspūrušās frizūras dēļ. Līdzīga iesauka – minka pinka – bija arī iepriekšējai mīlulei Bonijai, kura pēc 17 nodzīvotiem gadiem nesen aizgāja citos medību laukos. Divus gadus Pūces atturējās no domas par jaunu kaķi, jo pārdzīvojums bija smags.

Par spīti atšķirīgajai ārienei, Tēra un Bonnija uzvedas līdzīgi. Valts Pūce jaunajai mājas mīlulei novērojis tos pašus ieradumus, kas raksturīgi Bonnijai, piemēram, gulēšanu saimnieku gultā tieši pašā vidū, kas kaķim no ielas, viņuprāt, ir netipiski.

"Mums ir aizdomas, ka šamējā ir iemiesojies mūsu iepriekšējais kaķis. Baigi līdzīgs, līdzīgi gājieni," atzina saimnieks.

Paralēli Tēras audzināšanai šobrīd abi mākslinieki ir intensīvā radošajā procesā. Gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, Valts Pūce un aptuveni astoņdesmit citi latviešu autori katrs sacerējuši oriģinālskaņdarbus, kuri tiks atskaņoti muzikālā cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” koncertos. Savukārt Daces šī brīža nozīmīgākais projekts ir viņas pirmā topošā pilnmetrāžas filma. Tā būs drāma/trilleris pēc rakstnieces Janas Egles stāsta motīviem.

Ielas dzīves skaudrums maina ne vien cilvēku, bet arī dzīvnieku.

Dace un Valts Pūces bezsaimnieku kaķos saredz vairāk cilvēcības un patiesuma, bet aiz skarbās ārienes var slēpties vislielākā mīlestība.

Tas ir iemesls, kādēļ mākslinieki nav vēlējušies iegūt smalku šķirnes mīluli, bet priekšroku dod likteņa pabērniem. Turklāt viņi zina – Tēras dvēseles radinieks un baltais pretstats Jaņ ir kaut kur ļoti tuvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti