Dienas ziņas

Iedzīvotāji Valkas novada Vijciemā ik dienu satiek lāčus

Dienas ziņas

Covid laikā jauniešiem pasliktinājusies mentālā veselība

Darvins – narkomānu un pīpmaņu bieds

Policijas suns Darvins skolās meklē narkotikas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Narkomānu un cigarešu kontrabandistu bieds – dienesta suns Darvins – palīdz policistiem veikt reidus skolās, lai pārbaudītu, vai jaunieši nav apreibinošo vielu iespaidā, kā arī lai novērstu tabakas izstrādājumu un narkotiku izplatību mācību iestādēs.

Darvins ar savu saimnieku kinologu pirms maiņas vingrinās, viņa darbs – saost narkotiskās vielas, cigaretes un noķert bēgošus likumpārkāpējus. Suns strādā visur, kur vien vajag tā smalko ožu. Skolās pie nepilngadīgajiem bieži vien atrod cigaretes, elektroniskās cigaretes un veipus.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes kinologs par Darvina izcilajām spējām sacīja, ka vēl nav gadījies tā, ka, aizbraucot uz kādu skolu, neko nebūtu atraduši. Vienmēr trāpījušās cigaretes vai narkotikas:

"Starp pieķertajiem skolniekiem gadās tādi, kas savu vainu atzīt nevēlas, zvana vecākiem, advokātiem, jo viņiem šķiet, ka viss ir kārtībā, kļūdījies suns un kinologs. Tikai pēc analīžu saņemšanas pieķertā skolēna vecāki saprot, ka nav labi." 

Par kinologu policists strādā jau 17 gadus, suņi viņam vienmēr bijuši kopš bērnības, arī savu dienestu bez apmācīta suņa nevar iedomāties, jo tad būtu ilgi jāmeklē, kur kontrabandisti slēpj narkotikas un nelegālās cigaretes. Nesen kāds autovadītāja krēslā bija izveidojis slēpni narkotikām. Darvins to atrada nepilnu desmit sekunžu laikā. Dažreiz, ieejot veikalā, zem letes suns atrod nelegālās cigaretes.

"Darvins pat iemācījies pārvietoties pa ogļu un šķeldas vagoniem. Ja saliktu kopā visas nelegālās cigaretes, ko Darvins saodis, tās būtu jāved ar smagajiem auto," sacīja kinologs.

Darvins jau septiņus gadus ir viņa privātais suns, kas uz patapinājuma līguma pieņemts dienestā Valsts policijā. Kad Darvinam bija deviņi mēneši, viņu gribēja izbrāķēt, ka nav derīgs dienestam. Tagad, kad kinologs satiek izbrāķētāju, nosmaida.

Darvins saņēmis arī dažādas godalgas starptautiskās sacensībās, balvās vienmēr tiek kāds kārums, bet par labu darbu pienākas arī rotaļlietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti