Pētniece: «Zaļā ziema» – brīnišķīgs laiks novērojumiem dabā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pašreizējie siltie laika apstākļi ziemā netraucē un ir piemēroti novērojumiem dabā, to Latvijas Radio programmā "Labrīt!" atzina dabas entuziaste Julita Kluša.

 

"Šī ziema, es teiktu, ir brīnišķīga sezona novērojumiem. Piemēram, tieši šajā mēnesī, decembrī, caur „dabasdati.lv” aktivizējās piepju interesenti, un mēs izvērsām piepju mācību ekspedīciju," klāstīja Kluša.
 
Viņa pastāstīja, ka piepju pētnieks Ivars Leimanis piekritis izrādīt savas piepju vietas, un ekspedīcija - kopumā 11 cilvēki un suns – devusies lūkot piepes.
 
"Lai arī nebija tie labākie laika apstākļi – bija lietus un beigās arī slapjš sniegs –, tās piepes tur bija pietiekami daudz un pietiekami interesantas. Var teikt, ka laiks brīnišķīgs priekš novērojumiem. Ja grib piepes mācīties, pilnīgi nekādas vainas. Arī sūnas var mācīties, kamēr sniegs nav uzsnidzis. Arī ķērpjus uz kokiem un akmeņiem," stāstīja Kluša

Viņa atzina, ka nevar vienprātīgi teikt, ka laiks kļūst siltāks – vienu gadu ziemas ir bargākas, citu – maigākas. "Nevar teikt, ka viss ietu vienā virzienā (..). Gads no gada atšķiras," teica Kluša.

Pētniece norādīja, ka saistībā ar laika izmaiņām biologiem ir interesants laiks. "Viņi var atrast visādas nestandarta sugas un visādus nestandarta novērojumus veikt," sacīja Kluša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti