Pēc ilgstošām kaislībām jūras ērgļa ligzdā atgriezušies Raimis un Meitene

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

Sācies astronomiskais pavasaris, un rosība manāma arī putnu dzīvē. Tiešsaistes kamerās , kuras nodrošina Latvijas Dabas fonds, var vērot jūras ērgļu ligzdu Kurzemē, Durbes novadā, arī vistu vanagu ligzdu Rīgā un melno stārķu ligzdu Sēlijā — tā atrodas starp Jaunjelgavu, Jēkabpili un Ērberģi. Turpmāk "Pieci.lv" vairākās sērijās katru nedēļu stāstīs par to, kas jauns putnu dzīvē. Vēl nesen jūras ērgļu ligzdai nebija saimnieku, taču tikko ligzdā atgriezies ērgļu pāris - Raimis un Meitene.

Kā teikts dabasdati.lv forumā, kopš 27. janvāra ligzdas saimnieki – jauns jūras ērgļu pāris Vents un Šilute, kas atlidoja rudenī, ir ligzdu atstājuši. No sākuma Šilute atstāja ligzdu - pazuda un neatlidoja atpakaļ. Pēc tam ligzdu pameta arī Vents. Un tagad ik pa laikam var redzēt jaunus ērgļus, kas mēģina iekarot apartamentus. Forumā izveidota diskusija "Identifikācija un sarunas par jūras ērgļiem", kurā ik dienu apspriež jaunos ērgļus.

Tur lietotāja ar segvārdu “Vērotāja” izveidojusi tabulu “Durbes jūras ērgļu ligzdas personāžu grafiks 2017.gada februārī”.

Sākumā pieaugusi jūras ērgļu mātīte, ko foruma lietotāji nosaukuši par Jautrīti, mēģinājusi iekarot Venta sirdi. To viņa centās darīt 11 dienas. Divpadsmitajā dienā ligzdu apciemoja jauns tēviņš. Forumieši viņu nosauca par Pirmo tēviņu Trampu. Viņš ligzdā ar pārtraukumiem dzīvoja visu februāri, centās ar Jautrīti atrast kopīgu valodu, bet laikam jau neveiksmīgi.

Pa vidu vēl sanāca mīlas trīsstūris, kad februāra vidū ligzdā ieradās pieaudzis un neapgredzenots tēviņš. Viņš gan tikai vienreiz parādījās, pēc tam aizlidoja. Tomēr laikam ar to iespējamā ģimenes dzīve starp Jautrīti un Pirmo tēviņu Trampu sašķobījās. Aptuveni nedēļu vēlāk Jautrīte pameta ligzdu. Tēviņš palika viens. Bet tad februāra beigās ligzdā ieradās jauna, gandrīz pieaugusi un neapgredzenota mātīte Erna.

Kas notika ar Ernu? Laikam jau aizlaidās, jo martā forumā vien runā par jūras ērgli Raimi un viņa sirdsdāmu Meiteni. Laikam jau būs saskatījušies, bet lāga nevar saprast. Ik pa laikam idilli izjauc citi  ērgļi. Un arī vējš. Piemēram 15. marta dienā vējš sapūta mātītei rūsganās spalvas un izpūta no ligzdas, arī tēviņa stiprais tvēriens zarā neglāba no vēja spēka. Bet pēc tam, protams, putni ligzdā atgriezās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Esot nomainījušies kādi desmit ērgļi, veidojot dažādas pāru kombinācijas. Bijuši gan asi kautiņi, kad asie knābji un spalvas gājušas pa gaisu, gan miermīlīgas sarunas.

Pēc foruma dalībnieku rakstītā var noprast, ka pēc ilgākas prombūtnes ligzdā atkal ir atgriezušies Raimis un Meitene. Par to, vai putni paspēs sadēt olas, Pieci.lv ziņos nākamnedēļ.

Tikmēr vistu vanagu ligzdā pāris gatavojas pavasarim, bet melnie stārķi Latvijā gaidāmi marta beigās vai aprīļa sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti