Pārgājienā Ances purvā izzinās vilku dzīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Dabas izglītības centrs “Slītere” šodien rīko Pasaules savvaļas sugu dienai veltītu pārgājienu “Vilkam kājas nosalušas”.

Aptuveni 5 kilmetrus garais pārgājiens vedīs pa dabas lieguma “Ances purvi un meži” vietām, kur varēs izbaudīt simtgadīgo mežu un nojaust pelēko vilku klātbūtni. Savukārt dabas aizsardzības eksperti pārgājiena dalībniekiem stāstīs vairāk par ieguvumiem, ko šo savvaļas sugu saglabāšana sniedz cilvēkam.

Andra Ratkeviča
00:00 / 00:55
Lejuplādēt
Dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja Andra Ratkeviča stāsta, ka pārgājiens sāksies pulksten 12 Puteru dambja rietumu galā. Svarīgi apģērbties atbilstoši laika apstākļiem un uzvilkt mitrumizturīgus apavus.

Martu agrāk latvieši sauca par vilku mēnesi, un tieši marts vilku dzīvē iesāk jaunu sezonu. «Kāzas» ir beigušās, un dominējošais bara pāris turas atkal kopā, lai radītu un audzinātu vilcēnus. pāregājiena vadītājs biologs Vilnis Skuja nesola, ka pārgājiena laikā izdoeise saskatīt pelēčus, taču, šķērsojot vietas, kas ved netālu no midzeņa, iespējams, varēs manīt pēdas un citas vilku zīmes.

Pasaules savvaļas sugu diena iedibināta par godu CITES (The Convention in International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) konvencijas parakstīšanai. Tā ir starptautiska vienošanās starp dalībvalstīm, kuras mērķis ir nodrošināt, ka starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā. Pelēkais vilks ir viena no savvaļas sugām, ko aizsargā CITES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti