Rīta Panorāma

Zelenskis: Ukrainas iedzīvotājiem jāgatavojas smagai ziemai

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar iekšlietu ministru Kristapu Eklonu

Madridē ikgadējais aitu gājiens

Madridē ikgadējais aitu gājiens atgādina par mājlopu lomu ekosistēmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Spānijas galvaspilsētā Madridē noticis ikgadējais aitu gājiens. Savulaik tas radās nepieciešamības dēļ, kad aitas dzina no vasaras ganībām augstienēs uz ziemas pļavām, bet mūsdienās kļuvis par interesantu tradīciju, kas atgādina par lopkopības saimniecisko nozīmi.

"Aitām un liellopiem ir sava loma ekosistēmā," skaidroja aitu gans. "Tāpēc ir nepieciešams turēt lopus saimniecībās, kur nav intensīva saimniekošana, kas nav lielas, bet kas darbojas videi draudzīgi."

Gani vadīja apmēram 1200 aitas un 200 kazas pa Spānijas galvaspilsētas bruģētajām ielām, šādā veidā atgādinot par gadsimtiem seniem maršrutiem no vēsajām augstienes ganībām uz ziemas ganībām zemienēs.

Madride vienmēr ir bijis dabisks posms apmēram 125 tūkstošu kilometru garajā lauksaimniecības taku tīklā, kas aptver visu Ibērijas pussalu. Tika ievērota arī sena tradīcija – veikts 1418. gada līgumā starp pilsētu un ganiem paredzēts simbolisks maksājums par tiesībām izmantot šo maršrutu.

Gājienu vēroja daudzi pilsētnieki un viesi, kas izmantoja iespēju skatīt dzīvniekus. Dažiem senioriem tas ļāva atcerēties bērnību, savukārt daļai visjaunāko dalībnieku tā bija iespēja pirmo reizi mūžā pataustīt mīksto dzīvas aitas vilnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti