Latvijā turpinās Putnu dienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Svētdien, 10.aprīlī, visā Latvijā turpinās Putnu dienas. Kopumā šajā nedēļas nogalē plānoti aptuveni 30 pasākumi. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

Ķemeru nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera, Jūrmalas brīvdabas muzejā un Ragakāpas dabas parkā visas dienas garumā notiks putniem veltītas radošas nodarbes. Savukārt dabas liegumā "Sedas purvs" Strenču novadā notiks trīs stundu garš putnu vērošanai veltīts pārgājiens.

Putniem veltīti pasākumi norisināsies visa mēneša garumā. Savukārt līdz maija beigām skolēni ir aicināti piedalīties videokonkursā par mazā gulbja sugas saglabāšanu, stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.

"Eiropā norisinās starptautiska kampaņa, kas ir veltīta mazajam gulbim kā putnu sugai, kas strauji izzūd. Lai pievērstu uzmanību tieši mazajam gulbim, kas gan Latvijā nedzīvo, bet caurceļo, tiek organizēta starptautiska kampaņa. Latvija šīs akcijas ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldes personā organizē konkursu jauniešiem, kura laikā aprīļa un maija ietvaros jaunieši ir aicināti doties dabā. Pirmkārt, aicināti atpazīt mazo gulbi, otrkārt, iemūžināt to līdztekus citām norisēm šajā laikā dabā un šos videoklipus sūtīt Dabas aizsardzības pārvaldei," teica Pabērza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti