Ķemeru Nacionālajā parkā aicina izzināt noslēpumaino pūču pasauli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par godu ANO Pasaules savvaļas sugu dienai dabas izglītības centrs “Meža māja” Ķemeru Nacionālajā parkā svētdienas, 11.marta, vakarā rīkos pasākumu “Noslēpumainā pūču pasaule”, ļaujot iepazīties ar pūču paradumiem, daudzveidību, ēdienkarti un atpazīšanas pazīmēm.

Dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa par pasākumu "“Noslēpumainā pūču pasaule"
00:00 / 00:56
Lejuplādēt
Pieaugušajiem būs iespēja noklausīties Latvijā vadošā pūču eksperta Andra Avotiņa lekciju par pūcēm.

“Kas tās tādas pūces ir? Kādas viņas ir? Kā tās savā starpā atšķiras? Ko viņas dara? Ko viņas redz? Ko viņas dzird?” jautājumus, kas izskanēs sarīkojumā, uzskaita dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa.

“Būs interesanti uzdevumi šo zināšanu nostiprināšanai. Noslēgumā mēs dosimies pārgājienā, un varbūt mēs dzirdēsim pūces, bet tas šajā izgājienā nav galvenais. Galvenais ir parādīt, kā notiek pūču klausīšanās. (..) Protams, ja mēs dzirdēsim pūces, tas būtu ļoti jauki, bet solīt nevaram,” atzīst Balandiņa.

Viņa norāda – jo mazākās grupās cilvēki dodas dabā, jo lielākas iespējas tiem ir sastapt dzīvniekus un uz pūcēm šī norāde attiecas jo īpaši.

Savukārt gados jaunākiem apmeklētājiem tikmēr tiks piedāvāta iespēja iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, spēlēs un improvizācijas teātrī “Atpazīsti pūces”.

Visiem apmeklētājiem, kuri ir pūču uzvārda brāļi un māsas – īpašas Ķemeru Nacionālā parka dāvanas.

Pūces, tostarp Latvijā un Ķemeru Nacionālajā parkā bieži sastopamā meža pūce, ir viena no savvaļas sugām, ko aizsargā CITES.  Pasaules savvaļas sugu diena iedibināta par godu CITES (The Convention in International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) konvencijas parakstīšanai. Tā ir starptautiska vienošanās starp dalībvalstīm, kuras mērķis ir nodrošināt, ka starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti