Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kā suņa vai kaķa zaudējumu pārdzīvo citi ģimenes mīluļi?

Uzmanību blusas! Kas jāzina ķepu saimniekiem?

Kā rudenī mīluli pasargāt no blusām. Veterinārārstes ieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Daudzās mājās, kurās mīt mājdzīvnieki, tieši rudenī parādās asinskārie parazīti blusas. Vasarā, labos laika apstākļos tās dzīvo ārā – smiltīs, zālē, bet, kad temperatūra pazeminās, blusas meklē siltāku vietu un dodas uz cilvēku mājām. Kā cīnīties ar šiem parazītiem, skaidroja veterinārārste Anna  Avgustova.

Blusas mājas mīlulim rada stresu, samazina vispārējo imunitāti un pārnēsā lenteņus. Blusas ir ļoti sīksti pretinieki. Vetārste Avgustova skaidro, ka blusas kūniņas stadijā var būt pat desmit gadus.

Latvijā  mīt 39 dažādu blusu sugas. Cilvēkiem uzbrūk četras – cilvēka, kaķa, suņa un žurkas blusa. Vetārste norāda, ka cilvēka blusas ir atpazīstamas pēc gaišajiem vēderiņiem.

Ja radušās aizdomas, ka mīlulim blusas ir, vajag veikt apskati.

Ja dzīvniekam blusu ir maz, cerības tās ieraudzīt ir nelielas, taču var atrast to atstātās pēdas.

Tāpat kā cilvēki, arī daži dzīvnieki mēdz būt blusām “garšīgāki” nekā citi. Mājā varbūt ir pieci kaķi, bet blusas ar saviem uzbrukumiem moka tikai vienu. Situāciju pasliktina, ja dzīvniekam ir alerģija pret blusu siekalām. Vetārste stāsta, ka par to var liecināt kreveles uz mīluļa muguras.

Bieži ir gadījumi, kad blusas parādās arī kaķiem, kas dzīvo tikai un vienīgi iekštelpās. Vetārste skaidro, ka blusu oliņas tādā gadījumā mājās ienes dzīvnieka saimnieki. Blusu dzīves vietās oliņu ir ļoti daudz. Dienā blusa spēj izdēt 50 oliņas, mūža laikā 5000.

Šeit var palīdzēt mitrs dezinfekcijas paklājiņš pie dzīvokļa durvīm. Par labāko līdzekli cīņai ar blusām Avgustova uzskata pretblusu pilienus skaustā. Labākie ir medicīniskie – tie, kas nopērkami veterinārajās aptiekās. Stiprie skausta pilieni blusas neaizbiedē, bet gan nogalina.

Populāras ir arī pretblusu siksniņas. Ārste gan tās neiesaka, jo kaķis kā tīrīgs dzīvnieks nepārtraukti mazgājas un lielāko daļu siksniņas izdalītās indes apēd pats. Šī paša iemesla dēļ savus mājdzīvniekus nekādā gadījumā nevajag appūst ar pretblusu līdzekļiem, kas ir paredzēti telpām. Tie ir pārāk stipri, un kaķis var aiziet bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti