4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

4. studija

Vai slideni ceļi var būt iemesls, lai pastnieki laukos nepiegādātu avīzes?

Cik ilgi Šmerļa mežā gājējiem būs jāpārvietojas starp izcirstajiem kokiem?

Kā plāno, veic koku izciršanu un teritorijas sakopšanu Rīgā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Šmerļa mežā pirms kāda laika ir izzāģēti koki, bet tie nav savākti un teritorija nav sakopta. Raidījums "4. studija" noskaidroja, ka SIA "Rīgas meži" plāno savus darbus, koku savākšanu organizējot vienlaikus vairākās vietās, līdz februāra beigām sakops arī Šmerļa mežu.

Gar Šmerļa mežu no mājām uz darbu un atpakaļ Dzintars katru dienu iet ar kājām. Jau kādu laiku ierastajā maršrutā viņš pamanījis acij netīkamas izmaiņas – proti, visā ceļa garumā ir nocirsti koki. 

"Kā redzams, koki ir nocirsti, bet viņi tā arī joprojām nav aizvākti. Palikuši tajā pašā vietā, kur viņi bija. Teiksim tā – ne pārāk labs skats ejot. Varētu teikt, tiem, kam patīk pa mežu iet, viņi diez vai būs pārāk apmierināti, ka daudz te koku izcirsti. Jautājums tāds – vai tie koki vispār kādreiz tiks aizvākti, vai tā arī viņi tur paliks?" jautā Dzintars.

Ja sakopjam savu mājas pagalmu, tad visbiežāk nozāģētos zarus uzreiz savācam, kā saka – lai tīrs un kārtīgs. Lielās platībās sistēma ir nedaudz citādāka.

Uzņēmums "Rīgas meži" apakalpo piekto daļu Rīgas – šī teritorija ir vairāk nekā 6000 hektāru liela. Ik pa trim līdz pieciem gadiem arboristi apseko un atzīmē bīstamos kokus, kas jānozāģē. 

SIA "Rīgas meži" Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Bērziņa skaidroja, ka "lielāka izvērtēšana notika arī pagājušajā gadā un tika atzīmēti Rīgā vairāki simti koku. Visā Rīgas teritorijā. Mēs esam atzīmējuši bīstamos kokus, šajā ziemā notika šo koku izzāģēšana. Plānojot šos darbus, mēs ejam secīgi pa visām teritorijām, un tāpat mēs arī kokus savācam secīgi. Mēs visu izzāģējam un pēc tam visu savācam. Lai nebūtu tā, ka mums jābraukā zigzagā pa Rīgu, mēs ejam visai Rīgai cauri, savācam tos baļķus, aizvedam un plānojam darbus dienas gaišajā laikā. Lai neapdraudētu ne mūsu cilvēkus, ne mūsu darbiniekus." 

Nozāģētie koki nav atstāti, kur pagadās, bet gan paturot prātā, ka mežs ir rīdzinieku iecienīta atpūtas vieta.

"Atzīstam – Šmerļa mežā jau divas nedēļas stāv koku krāvums, bet mēs tos esam nolikuši maliņā tā, lai cilvēkiem, māmiņām ar ratiņiem, autovadītājiem tas netraucētu. Un tāpat ir arī citās Rīgas vietās. Ja kādā vietā ir izjucis mūsu krautais baļķu krāvums, tad mēs aicinām ziņot mums – "Rīgas mežiem". Mājaslapā atrodam ir visi kontakti. Dodiet ziņu, ja kādā vietā šī kaudze nav tāda, kā cilvēki gribētu," aicināja Bērziņa.

No Šmerļa meža nozāģētos kokus plānots aizvest divu nedēļu laikā. Bet visā Rīgas mežu teritorijā – līdz feburāra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti