Jūrmalas pašvaldība gatava iemidzināt un izvest pilsētā ieklīdušo mežacūku baru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Jūrmalas domes darba kārtībā, līdzīgi kā Rīgā, nonācis pilsētā ieklīdušu mežacūku jautājums. Par Jūrmalā manītām cūkām pašvaldībai pagājušajā nedēļā ziņojuši iedzīvotāji. 

Šonedēļ par tālāko rīcību spriests Medību koordinācijas komisijā, bet trešdien par to diskutēs Drošības un kārtības jautājumu komiteja.   

Jūrmalas Vides nodaļas vadītājs Jānis Artemjevs Latvijas Radio stāstīja, ka līdz šim novērotas no divām līdz četrām mežacūkām, bet to iedzīvošanās pilsētā nav pieļaujama.

Viņš pieļāva, ka cūkas pilsēta iemaldījušās kļūdas pēc, pārpeldējušas upi vai ieklīdušas no kāda blakus esošā meža, un pašlaik nav konstatēts neviens cilvēka vai mājdzīvnieku apdraudējums.

Tagad komisija aicina iedzīvotājus ziņot par novērotām mežacūkām, lai novērotu situāciju.  

Galvenais uzstādījums ir nepieļaut mežacūku iedzīvošanos pilsētā, “lai tās nesāktu uzskatīt pilsētvidi par savu dabisko mājvietu”, norādīja Artemjevs.

Komisija novēros situāciju un, ja cūkas pašas neizklīdīs prom, lems par to pārvietošanu ārpus  pilsētas.

Jau vēstīts, ka mežacūkas kļuva par problēmu arī Rīgā, nolemts veidot Medību koordinācijas komisiju, taču tas varētu vēl ieilgt mēneša garumā. Tikmēr mednieki un citi eksperti aicināja ar risinājumiem nevilcināties, jo rudenī to risināt būšot sarežģītāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti