Dienas ziņas

Eiropā palielinās bankomātu aplaupīšana

Dienas ziņas

Latvijā atzīmē Jūras svētkus

Izglābtie ronēni tiek palaisti Baltijas jūrā

Jūrā pie Ventspils palaisti pavasarī izglābtie ronēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piektdien, 12. jūlijā, savā dabiskajā dzīves vietā - Baltijas jūrā - atgriezās divi pelēkie roņi Saulkrasts un Dzintars. Ronēni pavasarī tika atrasti novārguši jūras krastā, un vārdus tie ieguva pēc vietas nosaukuma, kur tika atrasti. No Ventspils ostas ronēni ar kuģa palīdzību tika nogādāti 10 km attālumā no krasta, kur jau pēc tam palaisti brīvībā.

Neilgi pirms daudzās Latvijas pilsētās tiks svinēti Jūras svētki Baltijas jūra par jauno mājvietu kļūst diviem pavasarī atrastiem roņiem. Līdz šim viņi atveseļojās Rīgas Zooloģiskajā dārzā, bet nu ir atguvuši spēkus un gatavi patstāvīgai dzīvei jūrā.

“Ronis ir kārtīgi uzbarots, viņam ir ļoti lielas tauku rezerves, un tas viņam dod šo unikālo iespēju ilgi iztikt bez barības,” skaidro Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.

Abi pelēkie roņi no Ventspils ostas ar ūdenslīdēju kuģi “Neptūns” palīdzību tika palaisti brīvībā 10 km no krasta.

Ventspils osta tika izvēlēta ar nolūku – tā nav tik apdzīvota kā Rīgas jūras līcis. Atklātā jūrā ir vairāk iespēju roņiem izvēlēties virzienus, kur peldēt tālāk prom no cilvēkiem.

“Tālāk no zvejas tīkliem, lai zvejniekiem nesaplosa tīklus uzreiz. Roņi jau, man liekas, lielā dziļumā nedzīvo. Pie 25 metriem izlaidām ārā,” stāsta kuģa “Neptūns” kapteinis Ivars Diebelis.

Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs par pagaidu mājvietu kļuva kopumā 23 jūras krastā atrastiem novārgušiem roņiem, daudzi no tiem bija ar suņu plēstām brūcēm. Šie divi roņi – Saulkrasts un Dzintars – šogad ir pirmie, kuri palaisti atpakaļ jūrā.

Ronēniem ir īpaši iezīmēta pakaļējā plezna. “Tāds klipsis, ja nu kāds tagad Jūras svētku laikā ierauga, ka pludmalē atnācis kāds viesis, visai neapmierināts. Un ir redzama šī zilā zīmīte, vai nu 40NR, ar ko beidzas, tas ir Saulkrasts. Vai arī 42NR - tas ir Dzintars,” stāsta Līdaka.

Roņiem patīkama vide ir vēss un sāļš ūdens, šādus apstākļus Zooloģiskā dārza baseinos ir grūti nodrošināt. Baltijas jūra ir ne tikai vispiemērotākā, bet arī dziedinoša, jo ronēnu iegūtās brūces ūdens vienlaikus arī dziedē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti