Ārpus Rīgas

Šogad fiksēti jau četri vilku uzbrukumi aitu ganāmpulkiem

Ārpus Rīgas

Latvijas stādaudzētāju biedrības priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš par tendencēm nozarē

Jēkabpilī plāno iekārtot suņu pastaigu laukumu un dzīvnieku kapsētu

Jēkabpilī plāno iekārtot suņu pastaigu laukumu un dzīvnieku kapsētu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pērn Jēkabpilī iedzīvotāji nodevās par mājdzīvniekiem – suņiem un kaķiem - pašvaldībai ir samaksājuši gandrīz divus tūkstošus eiro. Šie līdzekļi novirzīti gan klaiņojošo dzīvnieku izķeršanai, gan dzīvnieku patversmes uzturēšanai.

Darbadienas vidū Jēkabpilī nemanu nevienu suni - ne cilvēka pavadībā, ne klaiņojošu. Arī kaķi nav manāmi. Lielākajai daļai Jēkabpils ielās aptaujāto iedzīvotāju mājdzīvnieki ir. Tie esot reģistrēti, un par viņiem tiekot maksāta arī pašvaldības noteiktā nodeva.

Saskaņā ar Jēkabpils pilsētas domes saistošajiem noteikumiem, katru gadu par mājdzīvnieku turēšanu ir jāmaksā ikgadējā pašvaldības nodeva. Par suni septiņi eiro, par kaķi - trīs eiro.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, kā paspārnē arī atrodas Jēkabpils dzīvnieku patversme, kur var izmitināt 25 suņus un 30 kaķus, ražošanas tehniķe Ingūna Avotiņa atklāj, ka naudas līdzekļi, kas tiek iegūti no ikgadējās mājas dzīvnieku turēšanas nodevas, tiek izlietoti arī klaiņojošo suņu un kaķu izķeršanas organizēšanai un dzīvnieku patversmes uzturēšanai:

“Mūs finansē pašvaldība. Mums ir noslēgts līgums, un budžetā katru gadu tiek iedalīta noteikta summa. Budžetā ir iekļautas tādas sadaļas kā komunālie maksājumi, vetārsta darba samaksa, arī čipošana, eitanāzija, sterilizācija, vakcinācijas un arī izmaksas, kas saistītas ar klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu. Pērn mēs tikai suņu izķeršanai iztērējām 12 140 eiro un patversmes uzturēšanai – 28 tūkstoši eiro.”

Ik gadu ap 300 suņu un kaķu nonāk Jēkabpils dzīvnieku patversmē. Lai nodrošinātu mājdzīvnieku kontroli pilsētā, pašvaldība aicina iedzīvotājus gan reģistrēt savus mīluļus, gan arī maksāt par tiem paredzēto nodevu. Pēdējo triju gadu laikā iedzīvotāji gadā par saviem suņiem un kaķiem pašvaldībai vidēji samaksā 2000 eiro. Kā atzīmē Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis, dzīvnieku uzturēšana patversmē un klaiņojošo dzīvnieku izķeršana pašvaldībai gadā izmaksā ap 40 000 eiro.

“Manuprāt, lai pilsētu daudzmaz savestu kārtībā visās jomās, katram ir jāpiedalās šajā darbā. Arī suņu, kaķu īpašniekiem, maksājot nodevu, vakcinējot savus mīluļus un tādējādi veidojot drošu pilsētvidi Jēkabpilī. Es neloloju cerību, ka kādreiz visi suņi un kaķi būs 100% vakcinēti, bet tas nenozīmē, ka uz to nav jātiecas. Mēs uz to tieksimies, gan parādot, kur mēs izlietojam naudu, gan arī sodot tos suņu un kaķu turētājus, kuri traucē citiem,” klāsta Gogulis.

Pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktais sods par suņa nereģistrēšanu fiziskajām personām ir no 7 līdz 210 eiro, atkārtoti no 210 līdz 350 eiro. Par suņu un kaķu turēšanas noteikumu pārkāpšanu šogad tika sastādīti jau septiņi administratīvā pārkāpuma protokoli, bet pārrunas veiktas ar 42 suņu īpašniekiem.

Jau šogad Jēkabpils pašvaldībā, kur ir reģistrēti ap 600 suņi un nedaudz vairāk kaķu, plāno uzsākt gan suņu pastaigu laukuma izbūvi, gan arī dzīvnieku kapsētas ierīkošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti