Rīta Panorāma

Itālijā gatavojas atzīmēt Dantes nāves 700. gadadienu

Rīta Panorāma

Igaunijā un Lietuvā izstrādā "zaļo ceļošanas sertifikātu"

Sejas maskas un cimdi piesārņo okeānus

Izmestās sejas maskas un cimdi apdraud savvaļas dzīvniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nevīžīgi izmestas sejas maskas un cimdi rada riskus savvaļas dzīvniekiem. Vides aktīvisti izpētījuši, ka pasaulē kopumā ik dienu tiek izmantoti 129 miljardi masku un 65 miljardi cimdu, daļa no tiem nonāk okeānos

Nevalstiskā organizācija "Klusā okeāna pludmales koalīcija" ik mēnesi vāc atkritumus Klusā okeāna pludmalē netālu no Sanfrancisko Amerikas Savienotajās Valstīs. Vides aktīvisti šo darbu veic jau 25 gadus un apgalvo, ka pēdējā gada laikā papildus cigarešu izsmēķiem un pārtikas iesaiņojumiem dramatiski pieaudzis dažādu izlietoto aizsarglīdzekļu skaits.

Brīvprātīgie reģistrē ikkatru atrasto atkritumu, lai izsekotu, kas no tā visa nonāk okeānā.

Pagājušā gada laikā dienā vidēji tika savākti 300 dažādi aizsarglīdzekļi, tai skaitā vienreizlietojamās maskas, lateksa cimdi un dezinficējošās salvetes.

Lielākā daļa šo priekšmetu satur dažāda veida plastmasu un nav bioloģiski pārstrādājami.

“Par laimi, jūras zīdītājiem izmestie priekšmeti ir par mazu, lai tajos ieķertos. Vienlaikus tie rada lielus draudus mazākiem dzīvniekiem un putniem,” norādīja Jūras zīdītāju saglabāšanas centra pārstāvis Adams Ratners.

Jūras dzīvnieku aizstāvji atgādināja, ka sejas maskas un citi vienreiz lietojamie priekšmeti  jāizmet tiem īpaši paredzētās vietās, citādi tie rada papildu draudus jau tā piesārņotajai dabai un vairākām apdraudētām dzīvnieku sugām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti