Izdots putnu vērošanas ceļvedis iesācējiem «Mans pirmais putnu noteicējs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Sagaidot Pasaules gājputnu dienu 9. maijā, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina putnu vērošanas iesācējus, tostarp bērnus, iepazīties ar jaunveidoto īso ceļvedi 40 putnu sugu iepazīšanā Latvijā “Mans pirmais putnu noteicējs”, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Kitija Balcare.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Kitija Balcare
00:00 / 01:10
Lejuplādēt
Noteicējā iekļautas izplatītākās 40 putnu sugas, kas novērojamas Latvijā. Līdzās to zīmētiem attēliem uzskaitītas šo putnu raksturīgākās pazīmes, kā arī kāds mazāk zināms fakts par katru putnu sugu. Papildus bukletā iekļauta arī praktiska informācija par pirmajiem soļiem putnu vērošanā.

 

Elektroniski izdevums “Mans pirmais putnu noteicējs” ir pieejams bez maksas lejuplādei šeit.

Drukātā formātā “Mans pirmais putnu noteicējs” būs pieejams Latvijas Ornitoloģijas biedrības pasākumos un vizītēs skolās, kā arī par ziedojumiem sazinoties ar LOB, rakstot uz e-pastu [email protected].

“Gājputnu ceļojumi mums atgādina, ka putni nepazīst cilvēku nospraustās robežas, un tieši tāpēc ir tik svarīga starptautiska sadarbība šo sugu aizsardzībā. Taču, lai mēs spētu palīdzēt putniem, pirmais solis ir tos iemācīties atpazīt,” norādīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

 “Pavasari nereti saistām tieši ar gājputnu atgriešanos un ar putnu dziesmām. Šis ir īstais brīdis, lai putnu sugu daudzveidību izzinātu tuvāk, iemācoties atpazīt Latvijai raksturīgākos putnus dabā. Aicinot mazos putnu vērotājus ziņot par saviem gājputnu, tostarp baltā stārķa, dzeguzes, bezdelīgas un citu putnu sugu, novērojumiem projektā “Dzīvais pavasaris”, priecājamies dāvināt ikvienam putnu draugam pieejamu vērtīgu pašmāju palīgu putnu sugu noteikšanā,” stāstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants.

Pasaules gājputnu dienu maija otrajā nedēļā starptautiski atzīmē kopš 2006. gada ar mērķi pievērst uzmanību gājputnu aizsardzībai, savukārt “Dzīvais pavasaris” ir starptautisks projekts ar mērķi radīt bērnos interesi par putniem un to aizsardzību, ļaujot piedzīvot putnu migrācijas burvību pašu acīm, un kura 2020. gada tēma ir - kā kļūt par labu putnu vērotāju.

Projekta būtība ir bērniem, viņu ģimenēm, draugiem, skolotājiem Eiropā, Āzijā un Āfrikā vairot izpratni par gājputnu sugu aizsardzības nepieciešamību, mudinot pašiem vērot putnus un ziņot par gājputnu – baltā stārķa, bezdelīgas, svīres, dzeguzes, bišu dzeņa, krastu čurkstes un smilšu tārtiņa – novērojumiem savā apkaimē, reģistrējot tos tiešsaistē http://www.springalive.net/lv-lv/migrations/addnew.

"Mans pirmais putnu noteicējs"
"Mans pirmais putnu noteicējs"

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti