Rīta Panorāma

Intervija ar Santu Jirgensoni un Vilmāru Štalmeistaru

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Bordānu

Garākā promenāde uz jūru atrodas Carnikavā

Garākā promenāde uz jūru atrodas Carnikavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Decembrī Carnikavā tika atklāta Latvijas garākā promenāde uz jūru. Iestājoties siltākam laikam, to steidz apmeklēt ne viens vien interesents. Promenāde izveidota piejūras dabas parkā, nenozāģējot nevienu koku un saglabājot visas apkārt esošās dabas vērtības.  

Tas ir sens Carnikavas iedzīvotāju sapnis, tā par jaunizveidoto promenādi 1800 metru garumā un trīs metru platumā uz jūru saka Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.

Promenāde atrodas dabas parka “Piejūra” teritorijā. Būvniecības laikā īpaša uzmanība tika veltīta tam, lai neciestu dabas intereses.

 “Šeit ir ļoti blīvi koki. Ceļa blakus nav. Stigu mums iedeva “Latvijas valsts meži”. Tā bija tehniskās stiga. Būvniekiem bija visai lielas neērtības, jo bija jābrauc uz jūras pusi un atpakaļgaitā jābrauc atpakaļ. Lai aizbrauktu tikai uz vienu galu, izkrautu un brauktu atpakaļ, bija nepieciešama vairāk nekā stunda. Apgriešanās laukuma nav un nebija,” stāsta pašvaldības vadītāja.

Promenāde veidota no betona plātnēm, kurās ietvertas līviem raksturīgie toņi - melns, balts un sarkans. Nekas nav betonēts, celiņš veidots ar koka apmalēm, tādējādi pēc iespējas mazāk kaitējot apkārtējai dabai.  

Carnikavas novada Attīstības nodaļas vadītāja Ināra Stalidzāne stāsta, ka “ir piecas atpūtas vietas. Lai iedzīvotāji var pa ceļam apstāties, atpūsties. Turp un atpakaļ ir gandrīz četri kilometri. Atpūtas vietās ir planšetītes, kurās ir vingrojumu kompleksi. Cilvēki, ejot pa taku, var arī pastaipīties, pavingrot. Tā ir arī veselības taka.”

Promenādes noslēgumā kāpu zonā uzbūvētas koka laipas un izveidota skatu platforma ar soliņiem. Izvietoti arī informācijas stendi par dabas parku, kāpām un aizsargājamiem biotopiem, kas te ir sastopami. Promenādes galā jau šogad aprīlī taps viedais soliņš, kurā cilvēki varēs apsēsties un ar saules baterijām uzlādēt mobilos telefonus.

Līdz šim Carnikavas iedzīvotāji un viesi uz jūru devās pa meža taciņām. Uzbūvējot promenādi, lielākā cilvēku plūsma tiek novirzīta no takām, šādā veidā mazāk apdraudot apkārt esošās dabas vērtības. Ieguvēji ir visi - gan cilvēki, kuriem ērtāk nonākt līdz jūrai, gan dabas parks. Ņemot vērā dabas intereses, promenāde ziemā netiek kaisīta ar sāli vai smiltīm.  

“Bērni var ar skrituļslidām braukt, māmiņas ar ratiņiem. Ziemā promenāde bija diezgan slidena, mums ir pat video, kur ar slidām slido uz jūru,” saka Mieriņa. 

Šovasar takas sākuma posmā taps arī automašīnu stāvlaukums. Nākotnē plānots promenādi papildināt arī ar apgaismojumu, bet jau tagad tā ir burvīga vieta pastaigām gan carnikaviešiem, gan pilsētas viesiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti