Gaiziņš - joprojām bez skatu torņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirms trīs gadiem – 2012. gada decembrī tika uzspridzināts vecais un bīstamais skatu tornis Gaiziņkalnā. Madonas reģiona  laikraksta "Stars" žurnāliste Inese Elsiņa informē, ka jauna torņa nav, kalna apsaimniekošanā problēmas nav novērstas.

Gaiziņkalns ir privātīpašums, kopumā pieder pieciem īpašniekiem. Ar Dabas aizsardzības pārvaldes un pašvaldības līdzdalību plānota jauna skata torņu būvniecība, piesaistot Eiropas fondu finansējumu. Taču šķērslis ir nesakārtotais zemes nomas tiesību jautājums. Pašvaldība uzņēmās to kārtot un startēt Kohēzijas fondu projektos, bet pagaidām nekādas virzības un skaidrības šajā jomā nav. Pašvaldība lēš, ka būtu vajadzīgi 300 tūkstoš eiro no Eiropas Savienības fondiem un pašai jāiegulda aptuveni miljons eiro.

Viena no zemes īpašniecēm dzīvo Ņujorkā, viņa novembrī bija ieradusies Madonā, tikās ar pašvaldību, iesniedza savu redzējumu par torņa būvi un virkni savu prasību. Viņa vēlas saglabāt tiesības vienīgajai tirgot Gaiziņa skatu torņa suvenīrus, ierīkot kafejnīcu. Taču dokumenti joprojām tiek stumdīti, nav kapacitātes vai labās gribas problēmu atrisināt. Pašvaldība jau domā par iespēju likumā noteiktā kārtībā iegūt zemi, nekustamo īpašumu atsavinot.

Tūristu interese par Gaiziņu ir, tajā darbojas un tiek koptas dabas takas, var nofotografēties pie vecā skatu torņa maketa. Tornis bija 41 metru augsts, no tā pavērās brīnišķīga panorāma. Protams, vēlme ir šo skatu atgūt, taču pušu nespēja vienoties kavē nozīmīgā tūrisma objekta attīstību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti