Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Igaunijā notiek parlamenta vēlēšanas

Gaidot pavasari, darina putnu būrīšus

Gaidot pavasari, darina putnu būrīšus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Svētdien Juglas mežu pieskandināja naglu sišanas dunoņa. Pēc “Rīgas mežu” aicinājuma vietējie iedzīvotāji, tostarp cilvēki ar redzes traucējumiem, gatavoja jaunus mājokļus putniem. Darināt putnu būrīšus var cauru gadu, bet tieši šobrīd ir pēdējais laiks, lai jau lietotos iztīrītu, izvāktu vecās ligzdas.

“Rīgas meži” Pavasara putnu talkai uzņemot apgriezienus, nu jau trešā kopīgā darbošanās aizritēja kopā ar Juglas attīstības biedrību un Latviju Neredzīgo biedrību.

Nelielais būrītis, ko taisa talkas dalībnieki Rojs un Inese Vikļuka, piemērots vairākiem putniem. Savukārt lielāki būrīši jādarina strazdiem vai pūcēm. Derīguma termiņš – līdz pat 10 gadiem, protams, ja veic apkopi.

“Tīram būrīšus ziemā, bet naglot principā var cauru gadu. Dārza kaitēkļus zīlītes savāc. Ja pūcei būri uzliksi, tad peles saķers apkārtnē,” pastāstīja ornitologs Imants Jakovļevs.

Netālajā Strazudumuižas parkā daudzi būrīši gan jau savu mūžu nokalpojuši, novērojis Jānis Pimbers, kurš ir pieredzējis būrīšu darinātājs.

“Ja man iedotu līdzi tādu būrīti, es uzliktu arī Strazdumuižas parkā vēl. (..) Putniņiem jau nav tāda pieraksta pie dzīves vietas,” sacīja Juglas iedzīvotājs Jānis.

Tikmēr ir arī ģimenēs, kur jaunākās paaudzes pārstāvji būrīšu izgatavošanā saredz iespēju apgūt galdniecības pamatus.

“Viņam šobrīd pirmā pieredze naglot. Ja nebūs vēlēšanās vai patikšanas, tad bieži vien nesanāk. Praksi var iegūt tikai tad, ja ko izdari,” sacīja Juglas iedzīvotājs Raimonds Rubenis.

Mežs Juglas iedzīvotājiem ir iecienīta vieta, kur pastaigāties, tāpēc talkai pievienojās arī garāmgājēji.

Kopumā svētdien izgatavoti apmēram 30 būrīši. Gatavie būrīši tiks pienagloti pie kokiem Juglas mežā, kas nesen izkopts.

“Te, piemēram, meža nav daudz sausu koku ar dobumiem un arī cilvēks pārsvarā nozāģē, ja redz koku, kas ir nokaltis. Uzreiz liekās, ka tas ir jānozāģē, jāizvāc. Bet tieši nokaltušos kokos dzenis izkals caurumu,” skaidroja ornitologs.

Viņš arī brīdināja, ka pirmajā gadā, iespējams, būrīti putni nemaz neapdzīvos. Pie koka tos vēlams stiprināt ar vienu naglu 2-4 metru augstumā, ieeju vēršot uz austrumiem vai dienvidiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti