Dienas ziņas

Pasažieri Valmierā lieto sejas un deguna aizsegus

Dienas ziņas

VRK mācības notiek ne tikai attālināti

Daugavā ievieto 400 zivju nārsta ligzdas

Daugavā ievieto tiešraides kameru pie zivju nārsta ligzdas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šopavasar akciju sabiedrība “Latvenergo” kopā ar biedrību "Mēs – zivīm" Daugavā izvietojusi vairāk nekā 400 zivju nārsta mākslīgo ligzdu. Pirmo reizi  izvietota arī tiešraides kamera.

Pirms desmit gadiem akciju sabiedrības “Latvenergo” darbinieku un vides entuziastu grupa uzsāka jaunu vides projektu – mākslīgo zivju nārsta ligzdu izgatavošanu un ievietošanu Daugavā. Viena no zivju nārsta ligzdu izvietošanas vietām ir Pļaviņu novadā.

“Liekam trijās vietās – Annas klintīs Pļaviņu novadā, Kaibalā un Ikšķilē,” norādīja biedrības "Mēs – zivīm" pārstāvis Ivars Dubra.

Mākslīgās zivju nārstu ligzdas veido no egļu zariem. Par to atrašanās vietu liecina virs ūdens redzamais pludiņš. Uz ligzdām nārsto brekši un raudas, taču projekta īstenošanas gaitā novērotas arī citu sugu zivis.

Ņemot vērā, ka viens no hidroenerģijas ražošanas blakusefektiem ir ūdens līmeņa svārstības, kas negatīvi ietekmē ekosistēmu, ligzdu izvietošanas galvenais mērķis ir nodrošināt dabisku zivju nārstu un parādīt, ka ilgtspējīga elektroenerģijas ražošana var līdzās pastāvēt ar bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

“Kopumā desmit gados mēs esam izvietojuši vairāk kā 3000 ligzdas, un pēc ikgadējajiem novērojumiem vienā ligzdā aptuveni iznērš ap 50 000 ikru. Tātad desmit gadu laikā tie ir vairāki desmiti miljonu jaunu zivju mazuļu, kas ir attīstījušies mūsu ligzdās,” stāstīja AS ”Latvenergo” vides aizsardzības vecākais speciālists Dainis Kanders.

Pie vienas no mākslīgās nārsta ligzdām ir izveidota tiešraides kamera, ikvienam ļaujot sekot līdzi zemūdens notikumiem ''Latvenergo'' mājaslapā un uzņēmuma ''Facebook'' kontā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti