Cīnās pret Melnās jūras piesārņošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Divi bulgāru sērfotāji Joans Kolevs un Ilijana Stoilova sākuši cīņu pret Melnās jūras piesārņošanu ar plastmasu. Abi sportisti cer, ka viņu rīcība pievērsīs uzmanību, lai varētu aizsargāt saulainās pludmales. Ņemot vērā jaunākos pētījumus, ik dienas Melnajā jūrā nonāk vismaz trīs tonnas ar plastmasas atkritumiem.

"Lielākoties piesārņojums liedz mums sērfot. Ir dienas, kad mums burtiski vajag iziet cauri lielam daudzumam atkritumu, lai tiktu ūdenī. Jūra - tā ir mūsu vieta, kur mēs darbojamies. Un mēs vēlamies, lai šī vieta būtu pēc iespējas tīrāka un labāka," stāstīja Kolevs.

Melnā jūra, kas atrodas starp Austrumeiropu, Kaukāzu un Rietumāziju, kalpo kā liels baseins, kurā tiek novadīti netīrie notekūdeņi. Atsaucoties uz pērn veikto pētījumu, Melnajā jūrā ik dienas nonāk trīs tonnas ar plastmasas atkritumiem. Bulgārijā pludmales tiek attīrītas aktīvajā sezonā no marta līdz oktobrim. 

Lai pievērstu plašāku uzmanību šai problēmai, Kolevs un Stoilova uzsākuši informatīvu kampaņu, kuras laikā abi sērfotāji šķērsos visu Bulgārijas krasta robežu Melnās jūras piekrastē. 

Pētnieki gan šaubās, ka nākotnē situāciju izdosies uzlabot. Aptuveni 90 procenti atkritumu ir plastmasa, kas jūrā nodara kaitējumu arī tur dzīvojošajām dzīvajām radībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti