Dienas ziņas

Iecavā piestāj ASV militārā tehnika

Dienas ziņas

Mudina romu ģimenes izglītot savus bērnus

130 eiro par mājdzīvnieka atgūšanu

Cēsīs par dzīvnieka atgūšanu pašvaldība prasa 130 eiro; pieaug neizņemto kustoņu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

130 eiro – tik liela naudas summa jāmaksā, lai atgūtu savu dzīvnieku no patversmes Cēsīs. Šāds pašvaldības pieņemts noteikums ne vienam vien  radījis sašutumu un neizpratni. Tā vietā, lai patversmē uzturētos pēc iespējas mazāk dzīvnieku, tiek radīts gluži pretējs efekts. Pusgada laikā, kopš jaunie noteikumi ir spēkā, Cēsu dzīvnieku patversmē suņu un kaķu skaits ievērojami pieaudzis.

Iepriekšējo 10–30 eiro vietā, kas tika aprēķināti par laiku, ko dzīvnieks patversmē pavadījis, tagad neatkarīgi no tā saimniekam, lai savu noklīdušo suni vai kaķi atgūtu, ir jāmaksā 130 eiro. Cēsu dzīvnieku patversmē stāsta, tā daudziem ir nesamaksājama summa un dzīvnieki tiek atstāti patversmē.

“Ir bijusi viena situācija, kad tā lielā nauda samaksāta. Pārsvarā cilvēkiem nav tādas naudas un ir bijuši vairāki, kad cilvēks atstāj savu suni tikai dēļ tā, ka nevar samaksāt. Patversmē situācija šobrīd tāda, ka suņu ir stipri vairāk, kā tas parasti bijis. Mēs parasti iesakām vērsties pašvaldībā un izrunāt tās lietas, varbūt ir kāda iespēja atdabūt savu dzīvnieku atpakaļ nemaksājot vai kaut kā atvieglojot to lielo summu,” stāsta Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” uzraudze Māra Skrinda.

Kādai cēsniecei ar pašvaldību ir izdevies rast kompromisu un savu suni, kurš bija izsprucis no mājas, atguvusi, lielo naudas summu nesamaksājot. Tas esot bijis kā brīdinājums, ka nākamreiz gan no soda neizdosies izvairīties. Pašvaldībā skaidro - jaunie noteikumu pieņemti, lai audzinātu neapzinīgos dzīvnieku saimniekus, jo nereti patversmē nonāk vienu un to pašu saimnieku dzīvnieki. Bet lielā naudas summa 130 eiro ir izdevumi, ko veido dzīvnieku ķērāju darbs, transporta izmaksas un dzīvnieku aprūpe, saka Cēsu novada domes Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots:

“Tā naudas summa tika veidota, ņemot vērā patversmes gada uzturēšanas izmaksas un izdalot to uz suņu skaitu, kas iziet cauri patversmei katru gadu. Tātad, ja mums ir nedaudz vairāk kā 300 suņi katru gadu un ja patversmes gada uzturēšanas izmaksas ir aptuveni 30 tūkstoši eiro, tad tā matemātika ir diezgan vienkārša.”

Pašvaldība ir pārliecināta, ka 130 eiro izdošana liks cilvēkiem savus dzīvniekus pieskatīt rūpīgāk un klaiņojošo dzīvnieku skaits, kas nonāk patversmē, kļūs mazāks. Vai tas tā būs, to gan radīs laiks, jo izrādās, ka šo summu var arī nemaksāt, ja vien saimnieks nogaida likumā noteiktās 14 dienas, pēc kurām iestājas dzīvnieka adopcijas laiks. Tad, sarunājot ar kādu draugu, kurš uzdodas par jauno saimnieku, savu mīluli var atgūt atpakaļ.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti