Dienas ziņas

Trūkst atbalsta inženierzinātnēm

Dienas ziņas

Jēkabpils jaunieši spēlē masku teātri

Bērniem māca gatavot putnu būrīšus

Brīvdienās daudzviet klaudzēja āmuri un tapa putnu būrīši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Šajās brīvdienās daudzviet Latvijā klaudzēja āmuri un tapa daudzas jaunas mājvietas putniem. Putnu būrīšu gatavošana ir neatņemama Putnu dienu sastāvdaļa un tā par tradīciju kļūst arī Ventspilī – bērni kopīgi ar vecākiem taisa putnu būrīšus pilsētas parkos dzīvojošajiem putniem. 6.aprīlī tika izgatavoti daudzi desmiti būrīšu strazdiem un zīlītēm.

Ventspils bērnu pilsētiņā uz galdiem sagādāti visi nepieciešamie materiāli – dažāda platuma dēļi un instrumenti, plānojot tā, lai kopā varētu izgatavot ap 60 būrīšu zīlītēm un strazdiem.

Pilsētā putnu būrīši tiek uzstādīti pārsvarā tām putnu sugām, kas apkaro dažādus koku kaitēkļus – kāpurus un vaboles, kas grauž koku lapas. Vien daži būrīši reizēm var izglābt veselu dārzu.

Pārsvarā pilsētās uzstādītos putnu būrīšus izmanto mazie dziedātājputniņi – strazdi, zīlītes, mušķērāji, zvirbuļi un bezdelīgas. Taču pilsētas mežos var uzstādīt arī lielākus būrus, jo tos, iespējams, izmantos pūces.

Putnu mājam ir jābūt drošībā, tāpēc ieejas atvērums nevar būt ne par lielu, bet nevar būt arī par mazu. Būrītim ir jābūt pietiekami augstu, lai tajā neielūkotos cauna, vārna vai kaķis:

Interesanti, ka, piemēram, strazdi savus būrīšus iztīra paši un izmanto ilgāku laiku, turpretī zīlītes un zvirbuļi būrīšus paši netīra un, kad tie pilni, meklē citas vietas, kur ligzdot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti