Dienas ziņas

Stīgu mūzika Talsu sirdī

Dienas ziņas

Grūti iekļauties darba tirgū

Bauskā notiek otrie "Vimbu svētki"

Bauskā «Vimbu svētkos» labākās vietas ieņēmuši jau sešos no rīta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Ik pavasari makšķernieku prātus pārņem ''vimbu trakums''. Vienā no populārākajām vimbu ķeršanās vietām - Bauskā - "Vimbu svētki" notiek jau otro reizi.

Lai gan reģistrācija sacensībām sākas deviņos, pirmie makšķernieki Mūsas krastā esot ieradušies jau pēc pulksten sešiem, lai aizņemtu labākās vietas. Bauskā sabraukuši vimbu tīkotāji teju no visas Latvijas.

Rīdzinieks Valdis stāsta, ka Bauska ir iecienīta makšķernieku vieta, jo tas esot savdabīgs zivju pārvietošanās krustpunkts:"Te vimba atnāk un pēc tam vai nu pa Mēmeli vai Mūsu aiziet augšā uz nārstu. Te viņai tā kā krustpunkts ir."

Šīm zivīm svarīgākais esot pareizais ūdens līmenis upē, un ''Vimbu svētki'', kas Bauskā šogad notiek jau otro reizi, esot īstajā laikā.To pierāda arī pirmie lomi. Ar kādu zivi jau pēc pusstundas var lepoties gan rūdīti ''copmaņi'', gan iesācēji.

Makšķernieks Aivis atklāj savu noslēpumu - ēsmai liek tīģergarneles.

Mūsā vimbas var ķert tikai ar licencēm. Atstāt atļauts astoņas, bet šodienas pirmie lomi nosvērti un nomērīti nonāks kūpinātavā, lai pēc tam priecētu svētku apmeklētājus.Pagaidām visas zivis sver ap puskilogramu, bet sacensības uzvarētājs būs tas, kurš noķers  pašu lielāko sudrabaino skaistuli.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības domes priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns lēš, ka uzvarēt konkursā varēs ar zivi, kura svērs ap 900 gramiem.

"Ja kādam pie mums izdodas noķert kilogramīgu vimbu, tad patiesībā tas ir tās sezonas rekords," viņš piebilst.

Svētkos organizēts arī  tirdziņš, koncerti, radošās darbnīcas un arī lekcijas, kas veltītas dabas aizsardzībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti