ANO brīdina par bišu izmiršanas radītajiem riskiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvji brīdina par straujo bišu skaita samazināšanos pasaulē. Tas nopietni apdraud daudzu augu un dzīvnieku sugu pastāvēšanu. 

ANO Ģenerālās asamblejas priekšsēdētāja Marija Espinosa Pasaules bišu dienai veltītā pasākumā uzsvēra, ka šie kukaiņi apputeksnē 170 tūkstošus augu sugu, kas savukārt nodrošina 200 tūkstošu dzīvnieku sugu izdzīvošanu. Tās ir atbildīgas par aptuveni vienu trešo daļu no pasaulē saražotās pārtikas un nodrošina darbu miljoniem cilvēku.  

Bišu un savvaļas kukaiņu skaita samazināšanās un izzušana radītu nopietnas sekas globālajām ekosistēmām un cilvēku labklājībai, tāpēc steidzami nepieciešams tās aizsargāt  savvaļas, lauksaimniecības un pilsētu dzīvotnēs.

Šo jautājumu aktualizēt jau iepriekš apsolījis arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs. ANO pārstāvji arī atgādina, ka Pasaules bišu diena tiek atzīmēta 20. maijā, pateicoties slovēņu biškopju iniciatīvai. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bišu lomai ilgtspējīgas vides attīstības un bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti