Rīta Panorāma

Ukrainas armija turpina triecienus frontes dienvidu sektorā

Rīta Panorāma

Rundāle – Senās mūzikas festivāla noslēgums

Anglijā mēģina glābt neaizsargātus dižkokus

Aktīvisti Anglijā pūlas glābt neaizsargātus dižkokus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vides draugi Anglijā izveidojuši karti ar seniem dižkokiem, un daudzi no tiem patlaban nav aizsargāti. Izplatīts arī aicinājums parakstīt petīciju valdībai ar aicinājumu piešķirt šīm dabas vērtībām juridisku statusu.

Organizācijas "Woodland Trust" pārstāvis Stīvs Maršs sacīja: "Tā ir dzīva katedrāle. Burtiski dzīva leģenda. Un šim kokam ir aizsardzība tikai tāpēc, ka zemes īpašnieks par to rūpējas, tātad ar pilnvaru. Šādiem kokiem nav juridiska statusa. Mēs domājam, ka šādiem kokiem ir jābūt tādam pašam mantojuma statusam kā mūsu senajām ēkām."

Kartē iekļauti divi miljoni koku ar izcilu vides objektu un kultūrvēsturisku vērtību, kas Anglijā līdz šim nebija reģistrēti. Tas ir apmēram desmit reizes vairāk, nekā patlaban uzskaitīts oficiālos dokumentos.

Vides draugi šo projektu dēvē par optimisma izpausmi, taču reālā dzīve ir skarba.

Nesen Pīterboro pašvaldība deva atļauju nocirst gadsimtiem vecu ozolu, pamatojumā paužot, ka tas, visticamāk, esot tuvējo māju strukturālo bojājumu cēlonis. Tāpēc organizācija "Woodland Trust" tīmeklī publiskojusi petīciju, kurā norāda, ka pēdējo 150 gadu laikā Austrumanglijā zaudēta vairāk nekā puse dižkoku un patlaban trīs ceturtdaļas vērtīgo koku atrodas ārpus oficiāli aizsargājamām savvaļas teritorijām.

Dokumentā iekļauts arī aicinājums varas iestādēm nodrošināt dižkokiem tiesisko aizsardzību, veidot atbilstošu vides politiku, kā arī sniegt atbalstu īpašniekiem un pārvaldniekiem, kuri kopj un rūpējas par šīm dabas vērtībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti