Aizliedz pārvietoties pa Lubāna ezeru ar automašīnām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lubāna ezers ir viena no iecienītākajām makšķernieku vietām Latgales pusē. Līdzšinējās ziemās nokļūšanai makšķerēšanas vietās bieži tika izmantotas automašīnas un citi transportlīdzekļi. Taču, kopš spēkā stājušās izmaiņas dabas lieguma “Lubāna mitrājs” individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos, pārvietošanās pa Lubāna ezeru ar mehāniskiem transportlīdzekļiem ir aizliegta, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Regīna Indriķe.

80 kvadrātkilometru plašais Lubāna ezers un visa tā apkārtne ir dabas lieguma teritorija. Tā izveidota, lai aizsargātu lielāko Latvijas mitrāja kompleksu.

Ezers ar saviem krastiem ir unikāla vieta migrējošiem putniem un izcila ligzdošanas vieta īpaši aizsargājamām putnu sugām, piemēram, mazajam ērglim, jūras ērglim, zivju ērglim, ziemeļu gulbim un daudziem citiem.

Kopš 2015.gada 10.aprīļa dabas lieguma un dabas parka zonā “Lubāna mitrājs” teritorijā aizliegts pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā automašīnām, traktortehniku, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem un mopēdiem ārpus ceļiem un dabiskām brauktuvēm.

Ierobežojumi noteikti, lai nodrošinātu ezera ūdeņu un dabas resursu aizsardzību, mazinātu iespējamo piesārņojumu un traucējumu makšķerniekiem, kā arī lai nodrošinātu drošību uz ezera ledus periodā. 

Konstatējot pārvietošanos pa Lubāna ezeru ar mehānisko transportlīdzekli, pārkāpējam tiks sastādīts administratīvais pārkāpumu protokols.  Administratīvā soda apmērs atbilstoši Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 81.pantam par šo pārkāpumu fiziskām personām ir  no 30 līdz 1000 eiro, bet juridiskām personām - no 280 līdz 2100 eiro.

Šis aizliegums neattiecas uz rūpnieciskās zvejas zvejniekiem, kas pārbaudes brīdī uzrāda attiecīgo zvejas licenci.

Dabas parka un lieguma “Lubāna mitrājs” zonējums ir redzams teritorijā izvietotajos informatīvajos stendos.  Apzīmēšanai dabā ir izvietotas informācijas zīmes.

Par pārkāpumiem vai jautājumu gadījumā nepieciešams zvanīt DAP pārstāvim Dagnim Vasiļevskim (tālrunis 26112686).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti