Dienas ziņas

Dobeles Dārzkopības institūts aicina braukt ābolos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina nepiemēslot mežus un ziņot par pārkāpumiem

Aicina nemēslot mežos un par pārkāpumiem ziņot lietotnē «Vides SOS»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Šogad vairāk nekā divas reizes pieauguši pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" tēriņi saistībā galvaspilsētas mežos atrastu un savāktu atkritumu nodošanu, tāpēc uzņēmums kopā ar Valsts vides dienestu (VVD) uzsācis jaunu kampaņu – "Tīri Rīgas meži" – "Vides SOS", informēja kampaņas rīkotāji.

Pērn astoņos mēnešos Rīgas mežos  savākto atkritumu nodošanai tērēti nepilni 50 tūkstoši eiro, šogad līdz augusta beigām – jau 108 tūkstoši. Šādu piesārņotu mežu galvaspilsētas apkaimēs ir neskaitāmi daudz, norādīja "Rīgas mežu" speciālisti.

Turklāt Valsts vides dienesta lietotnē "Vides SOS" šogad jau saņemts rekordliels ziņojumu skaits par piemēslotiem mežiem.

SIA "Rīgas meži" mežsaimniecības daļas vadītāja pienākumu izpildītājs Uldis Gaiss norādīja: "Šeit mēs vācam atkritumus, kas nāk no mazdārziņiem, visticamāk, tas saturs, – tur jau ir mēbeles, pudeles, trauki, – būtībā liela daļa ir arī šķirojamie atkritumi, ko varētu cilvēki nodot bez maksas, bet ir cilvēku kategorija, kas to nedara, un mēs šo visu darbu darām paši, vācam, strādājam."

Vairāk nekā puse mežos atrasto gružu ir sadzīves atkritumi, būvgruži un nolietotās riepas, kas videi rada milzu kaitējumu.

"Tikai darbinieku algās rēķinot, ko iztērējam šādas vienas vietas savākšanai, – jau izmaksā tādu naudu, kur varētu uztaisīt divas atpūtas vietas mežā vai pusotru hektāru ar priedītēm apstādīt mežā, tas ir viss, ko mēs šeit tērējam. Priedītes jau mēs iestādīsim tāpat, bet atpūtas vietas neierīkosim, jo vienkārši tam naudas nebūs."

"Rīgas meži" arī uzskata, ka jāmaina sodu sistēma. Daudzviet uzstādītas novērošanas kameras, kas ļauj piemēslotājus noķert pie rokas, taču sods vidēji ir vien 50 eiro, kas, pēc speciālistu teiktā, ir pārāk mazs.

Mudina ziņot lietotnē

Viens no kampaņas mērķiem ir mudināt iedzīvotājus izmantot "Vides SOS" lietotni, lai teritoriju īpašnieki vai apsaimniekotāji operatīvi saņemtu informāciju par izmestajiem atkritumiem un tos savāktu.

Kampaņa tika atklāta Rīgas mežniecības teritorijā – Ziepniekkalna mežā. Šī ir viena no vides piesārņotāju "iecienītākajām" vietām, par kuru arī VVD aplikācijā "Vides SOS" bieži tiek saņemti ziņojumi. Kā skaidroja kampaņas pārstāvji, šajā apkārtnē pieķerts arī slavenais "vīrs ar maisu", kurš kādā ziemas brīvdienas rītā ar vieglu rokas vēzienu zem brīdinājuma zīmes "Atkritumus izmest aizliegts" izmeta pamatīgu atkritumu maisu.

Lai ziņojums Valsts vides dienestam izskatīšanai tiktu nodots pēc iespējas precīzāk, būtiski izmantot jaunāko lietotnes versiju, precīzi noteikt atrašanās vietu un pievienot fotogrāfijas. Vienlaikus tā ir iespēja gan operatīvi nodot un saņemt informāciju, gan pēc iespējas ātrāk savākt atkritumus, lai tie ilgākā laikā nenodarītu būtisku kaitējumu videi, skaidroja rīkotāji.

Ieteikumi "Vides SOS" lietotnes sekmīgākai lietošanai:

  • pirms lietotnes izmantošanas jāpārliecinās, ka tiek izmantota atjaunināta jeb jaunākā pieejamā versijā un tai tiek sniegta atrašanās vietas noteikšanas atļauja. Jaunākā versija ir pieejama bezmaksas lejupielādei "Google Play" un "App Store";
  • lai mobilā ierīce pēc iespējas precīzāk varētu noteikt atrašanās vietu, nepilnu minūti vēlams nepārvietoties. Tad arī datu apstrādātājiem un atkritumu savācējiem būs vienkāršāk noteikt konkrēto atrašanās vietu;
  • būtiski ir arī sniegt atļauju GPS koordinātām ierīces kamerai, lai būtu iespējams pievienot foto attēlu, gadījumos, kad ziņojumu iesniedz attālināt (GPS koordinātas pievienojas foto attēla informācijai);
  • ieejot lietotnē, tā uzreiz ir gatava iesniegt ziņojumu. Ar funkciju "Pievienot foto" var fotografēt uzreiz pašā lietotnē vai izmantot kādu no iepriekš nofotografētajiem attēliem. Laukā zem fotoattēla jāpievieno apraksts ar informāciju, kas varētu būt būtiska ziņojuma atrisināšanai.  Pēc fotoattēla un apraksta pievienošanas ziņojums ir gatavs nosūtīšanai.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti