Ar mērķi saglabāt un vairot dabiskās pļavas rada atpazīšanas zīmi «Dabisko pļavu produkts»

Lai saglabātu un vairotu Latvijas dabiskās pļavas, Latvijas Dabas fonds (LDF) ir izstrādājis jaunu zīmolu "Dabisko pļavu produkts". Jaunradītā zīme atklāta 31. janvārī, kad to arī piešķīra pirmajiem dabisko pļavu produktu ražotājiem. Zīmi "Dabisko pļavu produkts" turpmāk LDF piešķirs ražotājiem, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo produktus – medu, zāļu tējas, gaļu, piena produktus, kā arī lauku tūrisma objektiem un amatniekiem, informēja fondā.

LDF skaidroja, ka zīme "Dabisko pļavu produkts", salīdzinot ar līdzīgiem marķējumiem Eiropas valstīs, ir unikāla ar to, ka tā darbosies visā Latvijā, kā arī aptver visu dabisko pļavu produktu spektru. Zīmes grafiskais attēls – koša pļavas puķe, kuru ar abām rokām apskāvis cilvēks, simbolizē pļavas un cilvēka neatraujamo saistību, jo dabiskās pļavas nevar pastāvēt bez cilvēka klātbūtnes, savukārt cilvēki var iegūt un baudīt dabisko pļavu sniegtos labumus.

Zīmi varēs saņemt lauksaimnieki un zemes īpašnieki, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo ar tām saistītus produktus. LDF veiks ražotāju atbilstības kontroli un pieņems lēmumu par zīmes piešķiršanu, nodrošinās materiālus zīmes iedzīvināšanai uz produktiem un ražotāja mārketingā, kā arī popularizēs zīmi patērētājiem, lai veicinātu produktu iegādi.

Tāpat LDF konsultēs interesentus, kuri vēl šobrīd produktus neražo, taču kuru īpašumā ir dabiskās pļavas un arī ir interese par ražošanu.

LDF mērķis ir līdz šī gada beigām piešķirt zīmi vismaz 100 dabisko pļavu produktiem, kā arī iepazīstināt ar šo zīmi pēc iespējas plašāku gardēžu, pavāru, veselīga uztura entuziastu un pārtikas tirgotāju loku, norādīja fondā.

Latvijas Dabas fonda direktore Vita Anda Tērauda skaidroja: "Dabiskās pļavas ir viena no apdraudētākajām dzīvotnēm Latvijā, tās saglabājušās vien 0,9% Latvijas teritorijas. Latvijas Dabas fonds jau vairāk nekā 10 gadus strādā praktiskajā pļavu atjaunošanā, taču ar to nepietiek. Lai dabiskās pļavas saglabātos un vairotos, mums vajag sadarboties visiem kopā, tāpēc ar šo jauno zīmi mēs mudināsim lauksaimniekus ražot produktus dabiskajās pļavās, bet patērētājus – tos izvēlēties."

Šobrīd Latvijā dabisko pļavu produktu ir vēl pavisam maz un to apzināšana ir tikai sākta. LDF aicināja pļavas produktu ražotājus un potenciālos ražotājus, kuriem ir interese par zīmes "Dabisko pļavu produkts" iegūšanu, pieteikties, rakstot: [email protected].

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti