Igaunijā līdz ar lūšu populācijas pieaugumu tos biežāk pamana pilsētvidē

Maigas ziemas un pieaugošā populācija ir likusi lūšiem mazāk baidīties izpētīt Igaunijas pilsētvidi. Lūšu pamanīšana pilsētās kļūst arvien izplatītāka, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.ee.

Pagājušajā nedēļā tika pamanīts lūsis, kurš skraidīja ap Tallinas dzelzceļa staciju un sēdēja pie restorāna Kalamaja rajonā.

Glābšanas dienesta darbinieki informāciju par savvaļas dzīvnieku saņēma piektdien pēc tam, kad ar viņiem sazinājās iedzīvotāji. Tikmēr pilsētas mednieks Marko Olops sacīja, ka par dzīvnieku ziņots jau kādu laiku.

Piemēram, vilciena vadītāji vairākkārt redzējuši lūsi guļam uz peroniem. "Tas sāka savu ceļojumu pa Brīvdabas muzeju un pēc tam devās uz "Rocca al Mare", tad tas tika redzēts Stromi pludmalē, un no turienes tas, iespējams, nonāca dzelzceļa stacijā," sacīja Olops.

Mednieks stāstīja, ka ik gadu saņem vairākus zvanus par lūšiem, taču ir neparasti tos redzēt pilsētas vidū.

Manītais dzīvnieks varētu būt jauns, jo, jaunākiem lūšiem meklējot dzīvesvietu, tiem ir tendence vairāk pārvietoties. Tāpēc tie bieži tiek manīti pilsētu teritorijās. Viņi arī mazāk baidās no cilvēkiem.

Vēl viens lūsis tika manīts degvielas uzpildes stacijā netālu no dzīvojamām ēkām pagājušajā nedēļā Igaunijas rietumos, bet vēl viens ciema vidū Harju apriņķī.

"Vēl viens iemesls ir tas, ka tiek izcirsti daudz mežu un platība kļūst mazāka. Un savu lomu spēlē arī zemais medību līmenis. Cik man zināms, lūši nav medīti astoņus gadus," sacīja Olops.

Arī maigākas ziemas nāk par labu lielajiem kaķiem, jo ir palielinājies stirnu skaits, kas atvieglo barības atrašanu. Šie faktori pēdējos gados ir veicinājuši lūšu skaita straujo pieaugumu Igaunijā.

Pagājušā gada rudenī Igaunijā tika reģistrētas 86 lūšu mātītes ar pēcnācējiem, un šogad to skaits pieaugs līdz 100.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti