Dienas ziņas

Akūta nepieciešamība pēc siltām drēbēm

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē slēgts vienīgais šķiroto atkritumu savākšanas laukums

Slēgti abi Rēzeknē ierīkotie šķiroto atkritumu savākšanas laukumi, jaunu tik drīz nebūs

Rēzeknē slēgti abi pilsētā ierīkotie šķiroto atkritumu savākšanas laukumi – vienā gadījumā par iemeslu kļuva pašvaldības lēmums pārdot zemi, uz kuras tas atradās, bet otrs laukums uz privātīpašnieka zemes neatbilda Valsts vides dienesta prasībām.

Pie lielgabarīta atkritumu, bīstamo atkritumu un lietotā tekstila nodošanas speciāli aprīkotās vietās pieradušie rēzeknieši tagad nesaprot, ko darīt.  

Rēzekne paliek bez atkritumu šķirošanas laukumiem
00:00 / 04:18
Lejuplādēt

Rēzeknē likvidēja 2008. gadā svinīgi atklātos cieto sadzīves atkritumu savākšanas konteineru laukumus Rīgas ielā un Zilupes ielā, kur iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas nogādāt šķirotus atkritumus. Atkritumu apsaimniekotāja uzņēmuma Rēzeknes pilsētā SIA "ALAAS" valdes loceklis Aigars Metlāns pastāstīja, ka pirms kāda laika vairāku iemeslu dēļ nācās slēgt atkritumu savākšanas laukumu Zilupes ielā.

"Zilupes ielā laukums atrodas privātajā teritorijā, un pašvaldību kapitālsabiedrība nedrīkst ieguldīt līdzekļus svešā īpašumā, un tur nebija ūdensnecaurlaidīga seguma, tāpēc Valsts vides dienests aizliedza to laukumu izmantot," paskaidroja Metlāns.

"ALAAS" nesen pieņēma lēmumu slēgt arī otru, pēdējo atkritumu savākšanas laukumu pilsētā, kas atradās Rīgas ielā. Metlāns norādīja, ka tam par iemeslu bija Rēzeknes domes lēmums pārdot pašvaldības zemi, uz kuras atradās atkritumu savākšanas laukums.

"Tiek veiktas pārrunas ar pašvaldību vairāku mēnešu garumā, tiek meklēta vieta, kur būs jauns laukums," teica Metlāns. "Mēs kā atkritumu apsaimniekošanas operators esam gatavi saņemt no Valsts vides dienesta atļauju un uzsākt jaunā laukuma ekspluatāciju."

Aigars Metlāns apliecināja, ka 

atkritumu savākšanas laukumu šo gadu laikā iedzīvotāji aktīvi izmantojuši un tagad vienīgā iespēja savākto plastmasu, metālu, drēbes un mēbeles nodot pārstrādei ir vest atkritumus uz 15 kilometrus attālo Križevniku atkritumu apglabāšanas poligonu pašiem.

"Laukums tukšs tur nekad nebija – reizēm pat veidojās rindas," teica Metlāns. "Pa gadu pusotrs tūkstotis kubikmetru iepakojuma tur tika savākts."

Par atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu pilsētā atbild vietējā pašvaldība. Rēzeknes pilsētas domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs pastāstīja, ka pašlaik jau ir atrasta vieta, kur varētu atrasties jaunais atkritumu savākšanas laukums.

"Šis [līdzšinējais] zemes gabals Rīgas ielā tika pārdots, jo komersantam ir plāni attīstīt to teritoriju, un šobrīd šī teritorija pašvaldībai faktiski vairs nepieder," sacīja Orlovs. "Paralēli mums ir izstrādāts tehniskais projekts atkritumu laukuma izveidei tālāk no pilsētas, turpat Rīgas ielā, bet tas projekts vēl nav līdz galam pabeigts. Ir pieņemts lēmums par pagaidu šķiroto atkrituma laukuma izbūvi uz zemes gabala Meža ielā, bet tur ir jāmaina teritorijas plānojuma zemes gabala izmantošanas veids, un tam ir nepieciešams laiks. Es domāju, ka būs nepieciešami mēneši četri–pieci."

Vismaz viena jauna šķirošanas laukuma izveidošanai ir nepieciešams domes deputātu akcepts. Taču domes sēdes Rēzeknē vairs nenotiek, jo pozīcijas deputāti uz tām neierodas, un jautājuma risināšana var ievilkties.

"No mūsu puses ir sagatavots lēmuma projekts, kas ir apstiprināts Infrastruktūras komitejā, un no mūsu pārvaldes tas ir virzīts izskatīšanai domes sēdē," klāstīja Orlovs. "Lai sāktu šīs izmaiņas, ir nepieciešams domes deputātu lēmums."

Savulaik cieto sadzīves atkritumu savākšanas konteineru laukumi Rēzeknē tika izveidoti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projektā. Pilsētas dome par šo projektu saņēma Vides ministrijas speciālbalvu "Ābols 2007". Nu ābols ir apēsts, abi atkritumu savākšanas laukumi slēgti un, visticamāk, ka tuvākā pusgada laikā šajā jomā diezin vai kas mainīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti