Dienas ziņas

Pārbūvēs Raunas Staburaga kāpnes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skrundas dzīvnieku patversmē nonāk vārnēns

Skrundas dzīvnieku patversmē nonācis vardarbību piedzīvojis vārnēns 

Vairāk nekā 90% savvaļas putnu bezpalīdzīgā stāvoklī patversmē nonāk gan tiešas, gan netiešas cilvēku vainas dēļ, tā sacīja savvaļas putnu palīdzības biedrībā "Drauga spārns". Katru gadu šādu putnu skaits pieaug. Lai arī pie Skrundas esošajā dzīvnieku patversmē galvenokārt uzturas suņi un kaķi, nesen tur atvests vārnēns, kurš piedzīvojis vardarbību un vēl tikai mācās lidot. 

Netālu no Skrundas esošajā dzīvnieku patversmē nonākušo vārnēnu te iesaukuši par Miķeli. Patversme te darbojas kādu pusgadu, un šobrīd te ir ap 20 suņu un 50 kaķu, bet vārna nonākusi pirmo reizi. Jāteic – cilvēku darbības dēļ, pieradināta barojot, bet pēc tam arī spārdīta.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Nika" valdes locekle Inese Laukšteine klāstīja: "Par Miķeli mēs saņēmām zvanu, ka Brocēnos ir ļoti agresīva vārna, kura uzbrūk cilvēkiem. Aizbraucot noskaidrojām, ka tas ir mazulītis, kurš grib ēst un kurš ir pieradis pie tā, ka tie, kas baro kaķus, viņu pabaro, un līdz ar to tur jau sāk rasties pārpratumi, ka jauniešiem viņš iet klāt un jaunieši viņu spārda."

Biedrībā norādīja, ka savainotus savvaļas putnus parasti nepatur, bet nogādā savvaļas putnu palīdzības biedrībā "Drauga spārns". Bet Miķelim medicīnisku aprūpi nevajadzēja, tas vēl mācās lidot, tāpēc paturēts. Biedrības "Drauga spārns" vadītāja Anete Asare-Siņevolnova uz uzdotajiem jautājumiem atbildēja rakstiski. 

Asare-Siņevolnova atzīmēja, ka pie viņiem dažādās rehabilitācijas stadijās uzturas simtiem putnu, daudzi te paliks līdz sava mūža beigām. Putnu skaits, kam nepieciešama palīdzība, ar katru gadu pieaug. Pērn uzņemti vairāk nekā 2000 dažādu sugu putnu, gatavi doties savvaļā bija 1009 putni. Vadītāja atzina, ka biedrības kapacitātes un atbalsta trūkuma dēļ nespēj vairs uzņemt visus savvaļas putnus, kuriem tas nepieciešams.

Asare-Siņevolnova norādīja: "Šogad pirmo gadu tie ir stārķi ar lauztiem spārniem un citām traumām, kā dēļ tie dabā nevarēs atgriezties, jo mums uz vietas ir jau ap 120 stārķu, par kuriem vajadzēs rūpēties tik ilgi, kamēr viņi dzīvos. Un vārnas, kuru lielais voljērs jau ir pilns, ir ap 90 vārnu, kas dabā nevarēs atgriezties, par kurām rūpēsimies to atlikušo mūžu. Jauna voljēra uzbūvēšanai nav resursu."

Vārnas ir inteliģenti un gudri putni, kas spējīgi izdzīvot mainīgā vidē, izmantojot visus labumus, ko dod dzīve tuvu cilvēkam, sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts Vilnis Skuja. Eskperts ir skeptisks, ka arī pēc iemācīšanās lidot vārnēns gribēs doties prom pilnīgi patstāvīgā dzīvē. 

Skuja pauda: "Viņa ļoti pieradīs un nelidos prom, viņa tur, kā saka, paliks. Ja viņa aizlidos, tad uz tuvējām mājām, tur meklēs sev gan ko uzēst, gan kādas blēņas padarīt."

Arī biedrības "Nika" vadītāja aicina iedzīvotājus vārnu nebarot, kad tā ir izgājusi ārpus patversmes teritorijas, lai vieglāk to būtu radināt patstāvīgai dzīvei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti