Lielās talkas rīkotāji: Šogad pieteikts vairāk talkošanas vietu nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šogad Lielajā talkā aktivitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad tika kopā reģistrētas 1214 vietas, pieauga – šogad kopumā piereģistrētas 1331 talkas, no kurām 1148 bija publiskās atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talkas un 183 reģistrētās solo talkas, informēja Lielās talkas pārstāvji.

Vienlaikus talkas rīkotāji piebilda, ka solo talkošanas vietas ne visi talkotāji reģistrēja un to skaits, visticamāk, ir lielāks, ņemot vērā faktu, ka "Rimi" veikalu tīklā tika izdalīti aptuveni 50 000 talkas maisi.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme pauda gandarījumu, ka šogad cilvēki talkojuši aktīvāk nekā pērn – gan reģistrējot publiskās atkritumu savākšanas, gan labiekārtošanas talkas.

"Neskatoties uz to, ka Ogres novads, kas ir lielākais novads Latvijā, netalkoja, talkošanas vietu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par 117 vietām. Turklāt, ņemot vērā, ka solo talkas nav obligāti jāreģistrē, pieņemu, ka to ir bijis krietni vairāk. Talka kā stabila mūsu nacionālā kultūrvērtība ir sevi apliecinājusi kā neatņemamu pavasara rituālu, kurā cilvēki reizi gadā pulcējas, lai ziedotu savu laiku un enerģiju kopīgam labumam. Paldies visiem, kuri piedalījās!" viņa norādīja.

Laimes koku parks

Tāpat Lielās talkas pārstāvji izsludinājuši konkursu Latvijas pašvaldībām par Laimes koku parka izveidi Latvijā.

Piesakoties tam, pašvaldībai jānodrošina vismaz 0,5 hektāru vai lielāka zemes platība parka izveidei, jāparedz iespēja cilvēkiem tajā stādīt kokus individuāli, to saskaņojot ar pašvaldību, kā arī jānodrošina parka sakopšana arī nākotnē. Pieteikumam klāt jāpievieno juridisks pašvaldības apliecinājums par Laimes koku parka izveidi un tā atrašanās vietu pašvaldībā vai ciemā.

Par konkursa uzvarētāju kļūs tā pašvaldība, kas pirmā līdz 15. augusta pulksten 18 nosūtīs konkursa kritērijiem atbilstošu pieteikumu par Laimes koku parka izveidi.

KONTEKSTS:

Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019. gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti