Ķepa uz sirds

Adoptēja no patversmes, lai suns pēdējās dienas pavadītu īstā ģimenē. Reko stāsts

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Enerģisks un draudzīgs mājas mīlulis – cukurvāvere

Cukura oposums jeb cukurvāvere uz Latviju atceļojusi no Austrālijas. Saldo vārdu eksotiskais zīdītājs ieguvis, jo par visu vairāk tam garšo augļi un saldā eikaliptu sula. Lai gan daudzi cukurvāveri notur par grauzēju, ar tiem tai nav nekā kopīga. 

Dzīvnieku mīļotāju asociācijas "Laimes putns" īpašniece Oksana Vulfa skaidroja, ka cukura oposumu nekādā gadījumā nevajadzētu barot ar grauzēju vai peļu barību, jo tām nepieciešams ļoti daudz cukura un svarīgs ir arī olbaltums. Mazos dzīvniekus var barot ar augļiem un speciālu barību, kura tiek iegādāta ārpus Latvijas.

Rūpīgi kopta un lolota cukurvāvere var nodzīvot līdz pat 15 gadiem, bet, nepareizi barotas, tās var saslimt ar diabētu un rahītu.

Cukurvāveres ir ļoti sociāli dzīvnieki, pieradinātas tās labprāt dzīvosies sava saimnieka kompānijā. Kā nakts dzīvniekiem tiem visaktīvākais spēlēšanās laiks ir tieši naktī. "Ir svarīgi, lai ir atsevišķa vieta, kur atpūsties, jo pa nakti viņas sāk skraidīt pa būri, sāk ēst, pāri, kuri dzīvo kopā, var sarunāties savā starpā, un tās skaņas ir ļoti dažādas," skaidroja Vulfa.

Savvaļā cukura oposumi ātri pārvietojas pa koku zariem, taču to būtiskākā spēja ir lidošana. To palīdz darīt starp ķepām esošā ādas kroka, kas lidojuma laikā atveras kā spārni. Dabā oposumi var lidot līdz pat 50 metru attālumam starp kokiem, tas ļauj pārvietoties pa lielāku teritoriju.

Pieaugusi cukurvāvere sver vidēji 150 gramus un ir 17 centimetrus gara. Par spīti nelielajam augumam, tās ir drosmīgas un bez bailēm sadzīvos arī ar citiem mājas mīluļiem. 

"Kaķi ir ļoti draudzīgi un var dzīvot kopā ar cukura vāverītēm; ja gadījumā kaķēnam rodas kāda doma kaut ko izdarīt, tad vāverīte sāk skaļi bļaut un kaķis nobīstas,"

stāstīja Vulfa. Neskatoties uz to, ka salīdzinot ar viņu kaķis ir liels dzīvnieks, cukura vāverīte spēj sevi aizstāvēt un nebaidās no citiem dzīvniekiem.

Cukura vāverīšu puikas savu teritoriju uzskata par ļoti svarīgu, to rūpīgi iezīmē gan ar urīnu, gan īpašiem dziedzeriem, tāpēc būri var nākties tīrīt katru dienu. Paši dzīvnieki ir diezgan tīrīgi, viņus nav nepieciešams mazgāt, un kopšana ir minimāla, skaidroja Vulfa.

Tiem, kas izvēlas cukura vāverīti par savu mājdzīvnieku, eksperte iesaka rūpīgi apdomāt dzīvnieciņa dienas rutīnu un mājokļa piemērotību. Nonākot audzētavā, jāvērš uzmanība uz to, vai tie vizuāli ir kopti un ir ievērota higiēna, kā arī jāskatās uz spalvu – tai jābūt gludai un spīdīgai. Tāpat jāvēro, vai dzīvnieki ir aktīvi.

Ķepa uz sirds

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti