Pēc notekūdeņu avārijas aizliegts peldēties jūrā pie Liepājas

Pēc notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rezervuāra sienas sabrukšanas Liepājā ir aizliegts peldēties visās Liepājas jūras peldvietās, kā arī ieteicams nepeldēties Pāvilostas peldvietā un Kurzemes piekrastē posmā no Liepājas līdz Pāvilostai, informēja Veselības inspekcija (VI). 

Aizliegums un ierobežojumi tiks saglabāti līdz brīdim, kad tiks saņemti laboratorisko analīžu rezultāti par peldvietu ūdens mikrobioloģisko kvalitāti, norādīja VI. Papildu mikrobioloģiskās analīzes gan Liepājas, arī Pāvilostas pludmalēs tiks veiktas 25. jūlijā. 

Savukārt Liepājas pašvaldība norādīja, ka saņēmusi pirmos analīžu rezultātus saistībā ar svētdienas pievakarē notikušo avāriju Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Svētdien ņemtās analīzes liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst peldvietu noteikumiem. Paraugi ņemti pie notekūdeņu sistēmām Lībiešu 33, pludmalē "Liedagi" un no pludmales pie stadiona.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Liepājā, kur svētdienas, 23. jūlija, pievakarē sabruka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, bojājums skāris pirmsattīrīšanas rezervuāru, kas atrodas vairāk nekā 100 metru no jūras krasta.

Lai samazinātu notekūdeņu iekārtās nonākušo ūdens daudzumu, atbildīgie dienesti aicina iedzīvotājus tuvāko dienu laikā samazināt ūdens patēriņu.

Tāpat aicina nemazgāt veļu ar ķīmiskiem līdzekļiem, lai maksimāli mazinātu piesārņojuma ietekmi. Vienlaikus iedzīvotājiem jāņem vērā, ka ūdens spiediens šajās dienās būs samazināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti