Mazo zīriņu ligzdošanas laikā atpūtniekiem slēgtas Gaujas, Ķikana un Irbes grīvas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Lai atjaunotu kādreizējo mazo zīriņu populāciju, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) arī šogad no 1. maija līdz 31. jūlijam apmeklētājiem slēgs Gaujas upes grīvu. Tāpat slēgs arī Irbes un Ķikana grīvu. Šajā periodā cilvēki aicināti atpūtai un pastaigām pludmalē izvēlēties citas atpūtas zonas un maršrutus.

Dabas aizsardzības pārvaldes projekta "Life Reef" koordinatore Gunta Gabrāne
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" skaidrojas Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) projekta "Life Reef" koordinatore Gunta Gabrāne, kādreiz Latvijā bija lielas mazo zīriņu populācijas, bet tagad palikuši 70–100 pāru, kas ligzdo Latvijā, tāpēc nepieciešams slēgt šo trīs upju grīvas.

Gabrāne paskaidroja: "Kad putniņš ligzdo, tas perē mazuļus smiltīs un ir ļoti jutīgs pret cilvēku radītajiem trokšņiem. Nereti cilvēkiem līdzi ir arī četrkājainie draugi suņi, kuriem ir ļoti interesanti apskatīt, kas tas ir, līdz ar to suņi iztraucē un sabaida vairāk putnu, nekā mēs spējam iedomāties, tāpēc šīs trīs upju grīvas tiek uz laiku slēgtas."

Ierobežojumu ievērošanu kontrolēs DAP, kuras inspektori pievērsīs papildu uzmanību šīm vietām.

Gabrāne pauda cerību, ka zīriņi šajās vietās varētu atgriezties 3–4 gadu laikā, un atsaucās uz ornitologu vērtējumu, kuri secināja, ka pēc pirmā gada, kad bija ieviests līdzīgs ierobežojums, šajās vietās parādījās arī vairākas citas putnu sugas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti