Dienas ziņas

PSKUS veic piecas transplantācijas no viena donora

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Patversmes: Audzētavas suņi uzturēti labi, bet ir antisociāli

Patversmes: Bauskas novadā izņemtie suņi uzturēti labi, bet dzīvojuši barā, nekontrolēti vairojušies

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izņēmis lielu skaitu suņu no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" Brunavas pagastā, Bauskas novadā, skaidrojot to ar dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem. Vairāk nekā 100 suņi nogādāti citās patversmēs, kur saka – dzīvnieki ir antisociāli, viņi dzīvo barā, vairojas nekontrolēti, bet arī atzīst, ka suņi uzturēti labi.  

Saimniece PVD pārmetumiem nepiekrīt, sola cīnīties

Vēl vakar audzētavā bija 106 suņi – korgiji, šiperkes un Austrālijas ganu suņi. Tagad šeit viss ir kluss, arī ēdienu bļodās vien tikai ūdens.

Dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ieradās otrdienas, 19. marta, rītā un izņēma visus dzīvniekus. Šis process ilga 11 stundas, jo bija jāatrod un jāsaskaņo, uz kurām patversmēm suņus vest. Kopumā viņi nogādāti piecās vietās.

"Dzīvnieku turēšana būros, pastāvīga turēšana būros, nenodrošināšana ar ūdeni un galvenais – šī nekontrolētā pavairošana,"  iemeslus skaidroja PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.

Audzētavā atbildīgā saimniece ir Daiga Maceša, kura televīzijas kameras priekšā runāt nevēlējās. Bet ar juristes starpniecību viņa uzsvēra, ka nepiekrīt dienesta teiktajam un rīcībai. Juriste arī kategoriski noraidīja, ka dzīvnieki nav baroti vai dzirdīti. 

"Saimniece vakar raudādama lūdzās par vienu korgiju sunenīti, kurai ir vēzis. Viņa ir veca, lai atstāj, jo viņa zāles dod sunītim. Suns vienkārši tika paņemts un iemests būrī. Izņemšana notika 11 stundas, suņi netika baroti no rīta jau, jo neļāva barot, lai suņi nepievemj būrus," pastāstīja dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" juriste Inese Meldere.

Patversmju domas atšķiras

Viena no patversmēm, kurā tagad atrodas suņi, ir "Ķepu ķepā", kas jau iepriekš ir sūdzējusies par šo audzētavu. Tās pārstāve atzina – atvestie dzīvnieki ir normāli baroti, bet var pamanīt citus pārkāpumus. 

"Viņi nav attārpoti, viņiem ir cērmes, viņi nav sociāli. Tas nozīmē, ka ar svešu cilvēku viņi neiziet uz kontaktu,  viņi nekomunicē, viņi nemāk iet pie pavadas. Viens ir tas fizioloģiskais stāvoklis, otrs ir mentālais.

Šobrīd nedēļu Rīgā pa ielu skraida kārtējais korgijs, kurš ir nopirkts no šīs audzētavas," pauda dzīvnieku patversmes "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere.

Savukārt citas patversmes – "Mežavairogi" – vadītāja Danuta Priede, kura arī pieņēmusi izņemtos dzīvniekus, sociālajos medijos atbalsta saimnieci, norādot, ka bijuši visi dokumenti par katru suni, katram no viņiem bijušas vakcīnas, čipi, audzētavā valdījusi kārtība un suņi bijuši labi kopti. Viņa gan piekrīt, ka pāri simtam suņu ir par daudz.

Tikmēr PVD norāda, ka pret saimnieci sākti divi administratīvie procesi par labturības noteikumu neievērošanu.

"Suņu izņemšana ir notikusi otrā administratīvā procesa ietvaros. Šobrīd runāt par to, kas notiks ar šiem dzīvniekiem, vēl mēs neesam gatavi. Mēs arī esam ieinteresēti šo suņu likteni izlemt pēc iespējas ātrāk," norādīja Grosbārdis.

Iespējams, ka audzētavai suņus neatdos. Iespējams, ka varētu rosināt atņemt audzētavas licenci, bet pagaidām nekādi lēmumi pieņemti nav. Tikmēr dzīvnieku saimniece sola cīnīties par tiesībām atgūt visus suņus un turpināt darbu suņu audzētavā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti