Dienas ziņas

Cementa ražotne Brocēnos izmantos arī saules ražotu elektroenerģiju

Dienas ziņas

Centrālā statistikas pārvalde aptaujā lauksaimniekus

Šogad zilaļģes novēro arī rudenī

Šogad zilaļģes novēro arī rudenī; aicina nepeldēties to veidošanās vietās

Aizvadītās nedēļas nogalē oficiālā peldsezona beigusies, taču, gaisa temperatūrai saglabājoties siltai, ļaudis mēdz joprojām atpūsties pie ūdens. Valsts vides dienests (VVD) iedzīvotājus aicina nepeldēties ūdenstilpēs, kurās novērotas zilaļģes.

Zilaļģes ir baktēriju grupa, kas izdala bīstamus toksīnus, un tās visbiežāk sastopamas stāvošās, mierīgās ūdenstilpēs, kur nav caurteces. Aļģes izskatās kā zaļganas, zaļgandzeltenas, zili zaļas masas ūdens virspusē un cilvēkiem var izsaukt alerģiskas reakcijas. Nav ieteicams arī dzirdīt dzīvniekus no šādām ūdenstilpēm.

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš skaidroja: "Tā nav unikāla problēma vai dabas stihija, tas ir normāls dabas process, kas notiek arī citās valstīs, ne tikai Latvijā, kas atrodas šajos platuma grādos un kur ir sastopamas šīs aļģes. Tā ka faktiski videi tādu kaitējumu tiešā veidā nerada, bet tas rada diskomfortu iedzīvotājiem tiešā ūdens saskarē."

Zilaļģes parasti veidojas vasaras otrajā pusē, taču šā gada netipisko temperatūras svārstību dēļ aļģu veidošanās process ir ievilcies garumā.

VVD divu nedēļu laikā saņēmis iedzīvotāju ziņojumus par novērotām zilaļģēm Daugavas piekrastē Rīgā – Vecmīlgrāvī un Andrejsalā, Lazdonas ezerā Madonas novadā un Igates upē Vidrižu pagastā, Limbažu novadā.

Lielā vairumā zilaļģes var izraisīt zivju slāpšanu, jo patērē ūdenī esošo skābekli. Tās sastopamas praktiski visās ūdens tilpēs. Beidzot savu dzīves ciklu, zilaļģes nogrims dzelmē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti