Rīta Panorāma

Aprises iegūst jaunā Somijas valdība

Rīta Panorāma

Debesīs virs Eiropas – iespaidīgas NATO mācības

Anglijā ar mākslīgo intelektu cīnās pret ūdens piesārņojumu

Anglijā ar mākslīgo intelektu cīnās pret ūdens piesārņojumu

Kādas upes baseinā Lielbritānijas grāfistē Devonā zinātnieki cenšas cīnīties ar ūdens piesārņojumu, ņemot talkā mākslīgo intelektu. Projektā ieinteresēti arī netālu esošā jūras kūrorta tūrisma industrijas pārstāvji.

Ekologs Endijs Bells norādīja: "Kopienā ir lielas bailes par to, kas notiktu, ja pēkšņi pasliktinātos peldūdens kvalitāte. Tas attiecas arī uz tūrisma nozari – arī viņiem rūp daba un vide."

Projektu īsteno 142 kvadrātkilometrus plašajā Ziemeļdevonas biosfēras rezervātā, kur atrodas arī lauksaimniecības zeme un mazpilsētas. Tieši upi un kanālu vaino par problēmām nelielajā, bet tūristu iecienītajā kūrortā.

Patlaban apmēram 50 ar saules enerģiju darbināmi sensori ūdenstecēs un laukos vāc informāciju par nokrišņu daudzumu, augsni, piesārņojumu un citiem faktoriem. Informāciju automātiski raida katru stundu, un pēc tam mākslīgais intelekts šos datus sasaista ar zemes izmantošanas kontroles satelīta attēliem.

Sistēma, pirmkārt, reaģētu, ja rastos liels piesārņojums, bet ne mazāk svarīgi ir kontrolēt ķīmisko vielu izmantošanu lauksaimniecībā.

Sistēma nosaka, kad ekosistēma ir neaizsargāta, piemēram, stipra lietus laikā pēc ilgstoša sausuma, un ļauj ierobežot cilvēku darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti