Rīta Panorāma

NATO rīkos desmitgadēs plašākās militārās mācības

Rīta Panorāma

Intervija ar bijušo Tautas frontes priekšsēdētāju Romualdu Ražuku

Pie Kanāriju salām atklāj jaunas jūras dzīvnieku sugas

Pie Kanāriju salām atklāj jaunas jūras dzīvnieku sugas

Misijas "Ocean Cesus" ietvaros pie Spānijai piederošajām Kanāriju salām atklātas vairākas jaunas okeāna iemītnieku sugas. Zinātnieki uzsver, ka par zemūdens pasauli mēs zinām mazāk nekā par Mēness virsmu, un šeit nākotnē gaidāmi daudzi jauni interesanti atklājumi.

"Ocean Census" pētnieks Alekss Rodžers norādīja: "Mēs atklājām daudzas jaunas dažādu dzīvnieku grupu sugas, īpaši mīkstmiešus – gliemjus, kas dzīvo okeānā. Mēs atradām iepriekš nezināmu jūras ezi. Mēs atradām jaunus tārpu veidus, no kuriem viens ir īpaši interesants. Tas, iespējams, dzīvo simbiozē ar baktērijām ķermenī, kas ir ļoti neparasti."

Misija pie Tenerifes sākās pagājušā gada beigās, un pētniecībā izmantoja zemūdens kuģi. Ar tā palīdzību iespējams sagūstīt dzīvniekus un iegūt ūdens paraugus, jo daži dziļjūras iemītnieki redzami tikai ar mikroskopa palīdzību.

Citi dzīvnieki, piemēram minētais jūras ezis, "nodeva sevi" ar luminiscenci. Izpētīta arī šīs vietas ekosistēma, barības ķēdes un citi okeāna iemītnieku mijiedarbības veidi.

Zinātnieki uzsver, ka salas apkaime ir salīdzinoši labi izpētīta, bet pat šādā vietā var uzzināt tik daudz jauna.

Tāpēc citviet pasaulē vai dziļjūrā iespējami vēl interesantāki atradumi, un to pierādīja starptautiska zinātnieku grupa, kas pie Kostarikas atklājusi vismaz četras jaunas dziļūdens astoņkāju sugas. Iepriekš komanda atrada šo dzīvnieku "dzemdību namu" un "bērnudārzu" pie karstajiem avotiem. Tomēr pētījumi lielā mērā ir sacīkstes ar laiku, jo okeāna iemītniekus apdraud gan klimata izmaiņas, gan piesārņojums un cilvēku darbība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti